Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A barkácsáruházakban kapható...

A barkácsáruházakban kapható láncfűrész élező köszörűről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy minden méretű láncot lehet vele élezni?
2012. márc. 19. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A jó láncot nagyon ritkán kell élezni, és elég megreszelgetni,de meg is kérik az árát.


Az ilyen láncfürészekhez adott vágó láncok csak dísznek vannak.


Pont olyanok, mint a fúrógépekhez adott fúrószárak, amiket kézzel meghajlítasz mint egy hajcsatot.

2012. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:

többször is éleztem már olyannal 3/8ados 1,6mm es láncot.

meglehet vele élezni rendesen csak jó szem kell hozzá.

hogy micro láncot lehet e vele élezni nem tudom,gondolom kapni azokhoz is köszörű követ és akkor lehet majd azt is élezni.

2012. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

52 szemes (40 cm kardra való) láncot többször éleztem vele, kell hozzá gyakorlat, ha lehet kezdd valami régi, rossz kinyúlt láncon.


Hasonlítsd az élét egy újabb láncéhoz, valami hasonlót kell elérni. A meredekségen nem nagyon tudsz, de az élén még a gyengébb újaknak is célszerű állítani.

2012. márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden láncot lehet vele élezni, csak be kell állítani a lánchoz.Nekem két fűrészem is van,mindkettőn más a lánc.

Ha veszel egy ilyet, pillanatok alatt rájösz a működésére.

2012. márc. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak magánvélemény, nem biztos, hogy igazam van, de a fűrészlánc élező köszörűgép elsősorban azoknak éri meg, akik gyártják és forgalmazzák. Aki megveszi, annak már nem annyira. (Biztosan jól működik, nem arról van szó, hanem hogy valóban szükséges-e sok ezer forintot kiadni a pár száz forintos reszelők helyett?) Fűrészlánc karbantartásához elégnek kell, hogy legyen a lánc méretéhez igazodó gömbölyű reszelő, illetve a láncsüllyesztéshez használandó speciális laposreszelő. Azt használnak az erdészetek is, pedig ott profi, nagy gépek vannak. Kint az erdőn pl. nem is lenne hova bedugni a köszörűcsodát. Ami a reszelők használatánál fontos, az csupán annyi, hogy mielőtt össze vissza reszelnénk a láncot, tájékozódni kell, vagy megkérni valakit, aki ért hozzá, hogy mutassa meg hogyan kell élezni és süllyeszteni reszelővel.
2012. ápr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!