Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tudtok olyan kapcsot vagy...

Tudtok olyan kapcsot vagy csipeszt, ami olyan erős, hogy meg tud tartani egy hajtást egy kifeszített vásznon?

Figyelt kérdés
Egy vásznat akarok kifeszíteni árnyékolónak, de másfél méter széles, és csak 1 méter szélesség kellene. Nem akarom szétbarmolni, és a kifeszítő karikák a sarkain vannak, ezért arra gondoltam, hogy a közepénél behajtok belőle egy 50 centis részt, amit egy csipesszel megfogatok, és így a kívánt egy méter széles lesz, és ki lehet feszíteni. De ehhez az kellene, hogy középen a hajtást meg tudjam fogni egy-egy csipesszel alul és felül, ami olyan erős, hogy meg tudja tartani a hajtást akkor is, ha a sarkainál ki van feszítve a vászon. Tudtok ilyen csipeszt, ami nagyon erősen tart? Tehát a sima szárításhoz használt fa vagy műanyag ruhacsipesz nem jó, mert az nem elég erős.

2014. márc. 21. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én nem csipeszeznék, összefognám néhány biztosítótűvel.
2014. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
De egyébként azt sem értem, hogy akarod rátenni a csipeszt. Hajtsd rá vissza vízszintesen a felesleges részt, aztán oldalról fogd meg a csipeszekkel (összefogod a rétegeket), ne alul-felül. Vagy mint írtam, a biztosítótű is jó.
2014. márc. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tűvel is lehet, de nem akarom, hogy kitépődjön a tűknél vagy ilyesmi, ezért gondoltam csipeszre. A szélessége sok, vagyis a szélességéből kell behajtani, tehát maga a hajtás függőleges lenne, ezért írtam, hogy alul és felül lehet megfogatni. A sarkain karikák vannak, amikkel ki kell feszíteni, vagyis a szélén nem lehet behajtani, csak középen valahol.
2014. márc. 21. 22:22
 4/15 anonim ***** válasza:
Most ezt így nehéz elmagyarázni, mert ugye rajzolni nem tudunk. Megfogod az 50 cm-es rész két végét, összetolod úgy, hogy felfelé 25 cm legyen, aztán az egészet visszahajtod az egyméteres darabra. Tudod, mintha legyezőt hajtogatnál, aztán összefognád. Ha ruhacsipeszhez túl vastag, tegyél rá binder csipeszt.
2014. márc. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A hajtás módját tudom. Igen, mint a legyező. Binder csipeszt próbáltam, de nem tűnik elég erősnek. Egy 2m hosszú vásznon kell megtartani a hajtást úgy, hogy ki van feszítve a vászon, és tartson szélben is. A binder kevésnek tűnik ehhez. Valami erősebb kellene.
2014. márc. 21. 22:30
 6/15 A kérdező kommentje:
2x1 méteres lesz a vászon a végén. Az 1 méter a másfél méterből lesz a visszahajtással a másik irányba meg 2 méter. Ezt a két méteres hajtást kell tudni megtartani igénybevétel alatt a csipesznek.
2014. márc. 21. 22:32
 7/15 anonim ***** válasza:
És ha annak a résznek a négy sarkába, amit ki akarsz venni belőle, beütsz a szélére négy ringlit, és azokon keresztül valamilyen zsinórral összekötöd? Akkor a másik végén már elég bármilyen csipesz ahhoz, hogy ne lógjon le a felesleges rész, az összekötés miatt nem fog tudni szétcsúszni. Ponyván meg a ringli sosem zavaró.
2014. márc. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]

Vagy itt találtam olyan csipeszeket, amik kifejezetten ponyva kifeszítésére valók. Hátha van köztük olyan, amit használni tudsz!

2014. márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez a zsinórral összehúzás érdekes ötlet, de a csipeszre azért gondoltam, mert ez egy szép árnyékoló, és nem akarok feleslegesen módosítani róla, mert lehet, hogy később teljes szélességében lesz rá szükség, és akkor szebb, ha nincs belemódosítva.
2014. márc. 21. 22:43
 10/15 A kérdező kommentje:
"nem akarok feleslegesen módosítani rajta" így helyes
2014. márc. 21. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!