Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Olaj-üzemanyag benzinmotoros...

Olaj-üzemanyag benzinmotoros láncfűrészbe?

Figyelt kérdés

Adott egy benzinmotoros láncfűrész, nem kiemelkedő márkából. Milyen lánckenő és motorolajat érdemes venni bele, illetve a benzint milyen arányban keverjem a motorolajjal?


Köszönöm!



2014. márc. 31. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
benzint és az olajat 20 az 1 hez arányban keverd ,lánc kenő olaja ne legyen fáradt olaj stb csak rendes lánc olaj mert ha nem az tönkre teszi a tömítéseket elvileg . Én Mol-os 2 t olajat szoktam a benzinhez keverni
2014. márc. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Molos olaj nem igazán, hanem a sthil-olaj javasolt inkább a láncfűrészbe, mivel elég szélsőséges fordulat és hőterhelést kell elviselnie. Lancra, a lánckenőt kell ,mivel ennek fokozott tapadása miatt, jobban ki tudja fejteni kenő hatását.
2014. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Túlzás ami az 1 es ír. 40 es keverék bőven jó. Már teljesen más a gyártási technológia ,és a felhasznált anyagok erőssége is ,mint 20-30 évvel ezelőtt. A stihl olaj is túlzás,az pont a sthil motorokhoz van gyártva .A MOL 2t sprint bőven megteszi .A láncra sem érdemes a drága márkásat megvenni,jó egy közepes minőség is .Nem származik belőle annyi előny ,mint amire az amire gondol ,vagy mondanak .Nekem ez a tapasztalatom ebből .
2014. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első sorban mindenféleképpen csak szintetikus olajat keverj a benzinhez,ami ajánlott az a sthil,makita,és még egy hitachi olajat ajánlanám.

Ami a keverési arányokat illeti a gyári könyvekben is lehet olvasni,gyakorlatilag tré olajjal 1:20-as keverékkel kell bejáratni aztán majd 1:40 de mivel jó olajat használunk mostanság így elég neki bőven az 1:40 vagy az 1:50 is.Amit érdemes tudni,hogy érdemes jobb olajakat használni,csak jót teszel vele.

Mol olajat Én nem használnék bele csak is sthil vagy makita olajat! makita olcsóbb és jóféle is érdemes azt használni.

2014. ápr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A helyi Stihl boltban szerintem nézek lánckenő és motorolajat is, biztos lesz többféle márkából is.

Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 1. 09:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne csak sthil boltba nézelődj,nagyobb szerszám kereskedésekben is vannak olajat ,és választék is.A sthil bolt az csak drága,előbb néz körbe,ami a lánckenőt illeti lehet megteszi az olcsóbb is,mert az úgy is könnyen fogy :)
2014. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
20ml olaj:1L benzinhez, én ennyit rakok a Stihl láncfűrészbe. A lánckenéshez pedig nem kell a legjobb minősegüt használni, csak ne legyen használt, és tul vékony se mert akkor nem marad a láncvezető kanálisában, inkább legyen vastagabb mint a Stihl lánckenő olaj.
2014. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csakis sthil dolgokat használj géped meghálálja! Ne 100-200Ft-sporólj! ha a szervíz a szar dolgoktól 20000Ft is lehet.
2017. nov. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Stihl olajnak mikor meglátod az árát,az ásványit fogod megvenni mint a többi 90% aki stihl olajat használ.Aki a MOL sprint 2t írta annak higgy nagyon jó olaj a besorolása (JASO) megegyezik a legjobb stihl olajéval és azt nem pusziért kapta meg.Évek óta használom,korom nem marad meg a dugattyú tetején és nem füstöl.Keverési arány 1:40 ha barkácsgép és 1:50 ha márkás.Több olaj fölösleges.lánckenőnek meg ásványi olajat használj ne bio növényit mert az besárgít mindent meg ragadni fog mint a csiriz.
2019. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!