Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beltéri ajtót hogy a legegysze...

Beltéri ajtót hogy a legegyszerűbb beépíteni utólagosan egy folyosóba?

Figyelt kérdés

Az ajtó mérete 90x210cm, a folyosó falak között 115x250cm.

Kb 12-12cm marad kétoldalt, felül 40cm. Az ajtó körül gipszkartont szeretnék.



2014. ápr. 19. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor csináljatok egy fémprofilos, vagy cserépléces gipszkartonfalat miben kihagyják az ajtónak a helyet, és beledugod az ajtót.
2014. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Én a helyedbe nem falaznám körbe mert abban a 12 cm nem tartana semmit. El mennék a tüzépre vennék valami gerenda szerűséget és mondjuk 10x10-eset vagy 8x8 asat. 2 db 215cm nagyságút darabonként vagy 3 vastag tiplivel odafogatnék a két oldalra a falra. Mivel ez magasabb az ajtónál felülre egy áthidalót is lehetne tenni. Ennek két végét a két oldalfalba be is vésném kicsit. Majd az áthidaló feletti részt kiraknám válaszfal téglával vagy ytongal stb.Ha ez megvan beállítanám az ajtót vízmértékkel figyelve hogy a függő is jó legyen fa ékkel be rögzíteném .Ha minden jó akkor az egészet körbefújnám a réseknél púrhabbal. Másnap a felesleges habot levágnám gipszkartonoznám és glettelés után festeném. Hát én így csinálnám.
2014. ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem a fagerendás megoldásra tetszene. De lehet felviszem a plafonig a gerendát, a kettő közé valami áthidalógerendát és arra a gipszkarton két oldalt, közé meg valami hőszigetelő..
2014. ápr. 19. 13:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz , azt elfelejtettem hogy kartonozol. Akkor ki lehet hagyni a drága áthidalót és a téglákat.
2014. ápr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hirtelen azt hittem, hogy a mi folyosónkról beszélsz... 2 éve egy kb ugyanekkora helyre tettünk be egy ugyanakkora ajtót... gipszkartonnal és a hozzá való fém profilokkal lett megcsinálva, és áll mint Katiban a gyerek, semmi probléma nincsen vele... szerintem az a legolcsóbb, és leggyorsabban kivitelezhető megoldás...
2014. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!