Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üvegfestékből elkészített...

Üvegfestékből elkészített 3D-s virágokat hogyan tudnám "tartósítani"? Például, hogyha nagyon meleg van, ugye megolvad. Ez hogy védhetném ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hogyan oldhatnám meg, hogy a virágom ne olvadjon szét nyáron és ne ragadjanak össze? Én lakkozásra gondoltam száradás után, de nem tudom jó ötlet-e? Esetleg valaki tudna segíteni?

Előre is köszönöm! :)



2014. ápr. 22. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem az összeolvadás dolgot, hiszen az üvegfestéket éppen hogy ki kell égetni 120 fokon, hogy kikeményedjen. Ellenkező esetben a pára a legnagyobb ellensége, mert az bemegy az üveg és a festék közés és ledobja. Itt jön be a megérzésed, mi 10% paraloid B67 lakkbenzines oldatával védtük le az üvegtáblákat, mivel méretük miatt nem fért sütőbe. Már vagy 6 éve egy beltéri kupolában díszeleg és nincs baja.
2014. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De itt nincsen semmiféle üvegről szó, mert nem arra festettem! Hanem virágmatricákat csináltam drót és üvegfesték segítségével! :)
2014. ápr. 22. 20:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem titkos, akkor valami képet kérnék, mert nem tudom értelmezni min van az üvegfesték. A dróton?
2014. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]


Például ilyenek :)

2014. ápr. 22. 22:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem, tehát ez olyasmi mint egy ókori email technika. Sajnos ez nem az az üvegfesték pl. Deco amire gondoltam, ez matricafesték. Kicsit húzós lenne bazi nagy virágokat önteni üvegfestékből. De lehet, hogy van átfedés és jelzik az üvegen, hogy melegítéssel ki lehet keményíteni. Mivel ez önmagában anyag és nincs hordozója, így szerintem felesleges bármivel is lekenni. Azt hittem üveglemezekre készül.
2014. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Akkor csak néha majd hideg helyre teszem :)
2014. ápr. 23. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!