Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tippmixelők! Ki milyen szempon...

Scream85 kérdése:

Tippmixelők! Ki milyen szempontokat vesz figyelembe egy fogadás során?

Figyelt kérdés
Főleg a labdarúgásnál. Miket néztek meg egy adott tippnél?
2011. okt. 26. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én életem felét tippmixeléssel együtt éltem le; kis túlzással mióta megjelent a játék, azóta játszom.

Hosszú évek tapasztalata alapján azt tudom állítani, hogy 80% ész és 20% szív kell hozzá. A mindig az eszedre hallgatsz bukni fogsz, szintúgy, ha csak azért teszel meg egy csapatot, mert szimpatikus számodra.

Először is azt gondolom, van egy elvárásod egy eseményt illető érzékelt kockázat, másrészt egy odds, amit adnak rá. Ha az érzékelt kockázatod magasabb, mint az odds, akkor nem célszerű az eseménnyel foglalkozni. Pl: A F1-ben ha vki (ált Vettel) 1,5alatt kap, akkor semmiképp nem teszem meg, mert egy technikai sportban nagy a bukás kockázata, még akkor is, ha tökéletes versenyt fut (safety car, vki belérohan...)

Másodszor: figyeld meg, hogy az eseményeket két odds-csoportba sorolják. Az egyik oddshármas (vagy kettős) szorzói magasabbak, mint a másik, így csak akkor tegyél az alacsonyabból, ha más szempontok alapján egyértelműen megéri számodra.

Harmadszor: Azért van a tippmix-újság, hogy böngészd a statisztikákat, ellenben háttértudás nélkül mit sem ér az egész. Ha nyert egy csapat 6ból 5öt, míg a másik bukott ugyanennyit, a statisztika azt mondatja veled, hogy tedd meg a "favoritot". Ugyanakkor, ha pl a favorit BL-t játszott, esetleg ott sérült is le vki, vagy 3 nap múlva azt fog, vagy annyival vezet, hogy neki mindegy.... akkor nem célszerű megtenni. Ismerni kell a csapat lélektanát és a bajnokság jellegét. Pl NHL-ben nem csoda, ha az utolsó ronggyá veri az elsőt, fociban ez sokkal valószínűtlenebb.

Nagy számok tv-e azt mondatja, hogy nem tanácsos egy bajnokságból sok meccset játszani, ill mindig kell számolni, hogy lesz döntetlen.

Végül, de nem utolsó sorban a tippeknek a te személyiségedet kell tükrözniük. Ha kockázatkerülő vagy, akkor tégy meg 1,5ös szorzókat, meglepetés nélkül, viszont ha kedvelő, akkor nem árt a sok favorit mellé egy-egy meglepetést is megjátszani, még ha meghökkentő is. Vannak erre érzékeny ligák.

Remélem, tudtam segíteni hozzászólásommal.


Üdv

2011. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló sok érdekes dolgot leírt, ezeket mind figyelembe lehet venni, de szerintem felesleges túlokoskodni a fogadást. Egész egyszerűen azért mert létezik olyan, hogy szerencsefaktor! Mindig vannak olyan események, amivel nem lehet előre kalkulálni.


Pl. a hétvégi QPR-Chelsea meccs.

Hétközben hazai pályán játszott a Chelsea a BL-ben, tehát utaznia sem kellett. Simán nyertek, komoly erőfeszítés nélkül, jó formában voltak. A QPR-t is gond nélkül le kellett volna gyűrniük, de már az első félidőben kettős emberhátrányba kerültek és ki is kaptak. Erre nem lehetett számítani, ezt nem lehet kiolvasni semmilyen statisztikából.


Persze én is megnézem a statisztikát, elsősorban az idegenbeli és hazai mérleget, de leginkább egy csapat karakterét figyelem. Az összefoglalókat nézem és az alapján kialakul bennem egy kép minden csapatról, ez alapján próbálok fogadni.


Az emocionális dolgok is fontosak, pl. elvből nem fogadok a Real Madridra (kedvenc csapatom), mert gyakran előfordult hogy nem nyertek akkor. Vagy olyan csapatokra, akik sokszor megszívattak már.

2011. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm az infókat.


Néha teszek "kockázatosabb" meccseket, de inkább a biztosabbakat próbálom. Csak azokkal az a baj,h ugye ha elég nagy a különbség a 2 csapat között, akkor az esélyesebb elég alacsony odds-ot kap (pl 1.20 vagy sok esetben még ennél is alacsonyabb)

Szóval,h legyen is vmi nyeremény vagy elég sok ilyen meccset kell megtenni (amivel ugye nő a hibázás esélye) vagy "nagyobb" tétet.

Bár a tétet általában az eredő odds függvényében választom meg. Általában 500 Ft körüli téttel játszom, de 1000 Ft-nél még nem játszottam meg nagyobb tétet.


Meg általában olyannal van "gondom", hogy ami csapatra fogadok az előtte szinte folyamatosan nyer, bezzeg amikor én megjátszom,akkor tuti kikap vagy döntetlent játszik :DD


A másik "hülye szokásom", hogy döntetlenre nem fogadok. Próbálok olyat választani,ahol az az esélyesebb,hogy valamelyik csapat nyer. :D

2011. okt. 26. 18:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pl. nem teszek 1.75-ös odds alatt.

A Barcelonát pl. válogatott utáni mérkőzéseken szívesen teszem döntetlenre, főleg ha nem otthon játsszanak.Szeretek gólokra is tenni, a bl-ben ha egyik nap kevés gól születik a meccseken, másnap tuti lesznek gólzáporok.

De ezek saját megérzések/megfigyelések, a lényeg, hogy ne hallgass másokra, mert csak összezavarnak a saját elgondolásodban.:)

2011. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És milyen gyakran sikerül nyerő szelvényt összehoznotok?

Mennyi volt a legtöbb amit nyertetek?

Csak focira fogadtok,vagy a többi sportágra is?

2011. okt. 27. 07:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Első komment!

Én most épp két szelvénnyel is nyertem a hét első felében. Mivel gazd válság van nálunk is, ezért nem jelentenek nagy összeget, de azért "ha minden nap ennyit nyernék..."

A másik: észrevettem, hogy minden fogadási tétlapon van 1-2 meccs, aminek nagyon elszabták a szorzóit. Pl - A Zvonareva-Kvitova meccs. Egyértelmű volt a cseh lány sikere, tekintettel arra, hogy a Zv folyamatosan lefelé csúszik és mostanság vannak érdekes vereségei, míg a Kvitova szinte szárnyal a Grand Slam óta. Szóval még azt is javallom, hogy böngészd végigf ezeket és ezeket célszerű megtenni - ha persze illik a stratégiádba....


Válaszom egy felvetésre: Egy kiállítás sose látható előre, mégis valószínűsíthető dolog; hiszen két "noname" csapat játékából ritkán lesz kiállítás, míg nagyobb esély van erre mondjuk egy Potrtugál-Holland meccsen. (rem, értitek, mire gondolok)


De igaz, az emóciók fontosak - csak ne hagyd, hogy az érzelmeit vezéreljenek - max 1-1 esetben.


Üdv

2011. okt. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

85%-os vagyok.

Nem játszom túl sűrűn, de amikor életemben 2x játszottam, akkor 400 ft-ból nyertem 105ezret.

Azóta csak bl, el, eb, és spanyol bajnokságot fogadok, 2-3x szor nyertem azóta 10-20ezreket, 1000-nél nem nagyobb téttel. De a párom minden nap játszik, ő kb. 0-án van.

2011. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!