Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A régi fűtéscső csatlakozásásn...

Md1116 kérdése:

A régi fűtéscső csatlakozásásnál a menetnél volt valami 20 éves ragadós kaucsukszerű valami na annak egy része lejött most nem tudom ha elindul a fűtés mi lesz, ereszteni fog ahonnan kívül lejött? , mert igy ugy néz ki mintha semmi nem tömítené

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valami menet tömítő, vagy a kócot kenték át valamivel. a menet belül tömít, ahol össze van csavarva, az a külső kis rész nem érdekes. valószínű, most is van víz a rendszerben, és nem ereszt, akkor késöbb sem lesz gond.
2014. máj. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem tudom hideg a radiátor,de ez ha kóc volt nem tudom de letört egy 3cm ilyet nem láttam még
2014. máj. 16. 00:10
 3/7 A kérdező kommentje:
még az sincs hogy kilógna a menetből valami hogy legalább látni lehessen hogy bent is van tömítő anyag
2014. máj. 16. 00:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Kívül biztosan nem tömített, nem lesz gond.
2014. máj. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg maradt abból bent is - a menet elején szokták elkezdeni a betekerését.


Nem lehet, hogy azbesztzsinór?

Népszerű tömítőanyag volt amíg lehetett kapni.

2014. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kócra biztosan valamilyen festéket is kentek,a felesleg kijött,megszáradt ,most meg letörött .Ettől még belül tökéletes a tömités .
2014. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kóccal lett tömitve. A kócot rátekerik, majd ,bekenik álltalában lenolajjal(valószinüleg a tiéd is ilyen)amit az idö, az esetedben ragadós valamivé alakitott. De egyénenként válltozó volt ,volt aki festékkel kente be, aminek a hátránya volt hogy kiszáradása után ,idövel, ha megmozditották az idomot ,akkor tuti eresztett. Nálad trehány volt a mester, mert szerelés után a kiszivárgó kenőanyagot letöröltük, és a kikandikáló kócot pedig hegesztőpisztollyal lepörköltük. Biztosan nem fog engedni, csak ne próbáld megmozditani, utánhúzni, mert akkor már nem garantált.
2014. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!