Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hobbi, barkács célokra,...

Hobbi, barkács célokra, például kerítést hegeszteni, vagy kisebb javításokra jó a porbeles hegesztőgép?

Figyelt kérdés
A porbél ára tudom, hogy magas, de szimpatikus ez a huzal-előtolásos módszer. Aldiban láttam múltkor egy hobbi gépet, ezért gondoltam erre a technikára.
2014. máj. 17. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezekre a sima pálcás hegesztő való.
2014. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem jó az semmire! Ház körüli munkákra egy könnyű inverteres bevont elektródás géppel sokkal jobban jársz.
2014. máj. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kinéztem egy inverteres gépet, nem akarok gagyit venni, ezért kérdezem, ez megfelel? [link]
2014. máj. 18. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez már több mint elég otthonra. A leírásban írja is, hogy ipari célokra is alkalmas. Ha van rá keret nyugodtan vedd meg, de azt vedd figyelembe, hogy a bekapcsolási idő tévesen van megadva! Valójában 70A-100% a forgalmazó szerint.
2014. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Tudnál esetleg olyat ajánlani, ami megbízható, és minimum 130A-os? Főleg olyan érdekelne, ami 2,5mm-es elektróda esetén (80-90A) 100%-os bekapcsolási idővel rendelkezik. Előre is köszi :)
2014. máj. 21. 22:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem otthoni célra nem kell 100%-os bekapcsolási idő 2,5-es elektródához. Kicsi a valószínűsége, hogy métereket fogsz folyamatosan hegeszteni, csak annyi időre megállva amíg elektródát cserélsz. De ha mégis úgy gondolod, hogy szükséged van rá, akkor ugyanebből a típusból a 160-as már bírni fogja, esetleg egy Jasic ARC 160, vagy egy Stahlwerk ARC 140 is jó választás lehet.
2014. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!