Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Polgári lakás újrakábelezés?

Polgári lakás újrakábelezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok

150 m2-es polgári lakásról lenne szó , ami sok 10 évvel ezelőtt épült ( nem tudom pontosan mikor ).

Azon gondolkoztam , hogy milyen az ilyen jellegű lakások vezetékelése ?

Egyszerre vajon gond nélkül elbír a hálózat több nagy fogyasztót , mint klíma , nyomtatók , számítógépek , szerver stb. ?


Amennyiben nem , mik lehetnek a szóba jövő megoldások , és árban milyen kiadásokra számíthatok ?


Válaszokat előre is köszönöm


2014. máj. 18. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Átlagosan a nagypolgári lakások az 1900-as években épültek. Abszolút át kell őket kábelezni, mert nem biztonságosak, és elavultak, milliós nagyságrendekben számolhatsz, ugyanis nem csak át kell vezetékezni, hanem át is kell csövezni is őket.Ha találsz egy jó asztalost, akkor talán szerencséd lesz, mert az eredeti ablakokat és az ajtókat feltudod vele újítani, az is milliós nagyságrendű dolog egy nagypolgári lakásban.
2014. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy ekkora lakás felújítása alsó hangon 6-8 millió Ft és akkor csak a vezetékezés a vizes munkák, festés van benne. Semmi extra.
2014. máj. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1930-as években épült lakásunkat (fele ekkora) mi teljesen újrakábeloztattuk. A régi vezetékek nagy részét kibontották, védőcsövezték-vésték az egész lakást. Villanyórát is meg kell nézni, mit bír el. Szerintem nincs más jó megoldás.
2014. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annak a lakásnak a vezetékelése az AKKORI fogyasztókhoz volt méretezve, ráadásul alumíniumból.

Én nem kockáztatnék a helyedben.

A lehetőségek:

1. Falon kívül kábelcsatornában, padlószegélyben. "Mérsékelten" szép, de olcsóbb és kisebb kosszal jár.

2. Falon belül védőcsőben. Drágább és nagy kosszal jár, de a végeredmény jóval esztétikusabb.

2014. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!