Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy lambériázott épület lazúr...

Egy lambériázott épület lazúr festése esetén lehetséges-e a festéket fújni? Ha igen hogyan, mit kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés

Azért lenne a fújásra szükség, mert közvetlenül mellette drótkerítés van 1,6 m magasságig. A kerítés 5 cm-re van a lambériától. Ecsettel nem lehet oda férni. Olajmentes kompresszorom van, szögbelövőhöz használtam meg tisztogatásokhoz. Vettem régebben egy felső tartályos festékszórót, de csak fémet fújtam vele.

Xylamont és xyladecort vékony lazúrt szeretnék fújni.



2014. jún. 3. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyú anyagpocséklás mellett lehet, egész testet befedő védőöltözetben és ember ne legyen 20 méteres körzetben.Az apróra porlasztott cseppekből azonnal elpárolog az oldószer, a légmozgás elviszi, a felületről visszaverődik. Nem véletlen, hogy az ilyen festékszórást gyárakban külön zárt helyiségben végzik védőöltözetben. Az ilyen festékszórás vizes diszperziók esetén viszonylag elfogadható, de a környezet ott is csupa festék lesz. Nekem legalább is ez a tapasztalatom.
2014. jún. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Remélem azzal tisztában vagy, hogy a Xylamon rovar- és gombaölőszert is tartalmaz jelentős arányban, ami közvetlenül belélegezve (fújásnál nem csak az oldószert, hanem magát a festéket szippantod be). A festékszóróval az a gondom, hogy ha nagyra állítod megfolyik, ha gyengén porlasztod, szinte a félszáraz cseppek kerülnek a felületre, ami nem szívódik be kicsit se. A határt nehéz eltalálni. Ecsetnél meg ide-oda elhúzod a felesleget, azt érzéssel lehet csinálni, hogy mit kíván a fa. De ha már ez a helyzet, hallagass arra aki védőöltözetet javasol. Gondolom nem szeretnél napokig hányni és 39 fokos lázzal bajlódni.
2014. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és az autóval álljatok el legalább 20-30 méterre. Az enyém csak 10-15 méterre volt kerítés fújásakor, és a mai napig rajta vannak a kis zöld pöttyöcskék a motorháztetőn.
2014. jún. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fújtam már, csak nem fára. Van papír kezeslábasom, meg mindig ilyen papírmaszkot és hajvédőt, szemüveget használtam. Mondjuk nem tudom a maszk elég lesz-e. Kb. 5-6 m2 amihez nem férek. A többit (35 m2 körül) ecsetelném.
2014. jún. 3. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!