Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Annak mi a neve amikor 2...

Annak mi a neve amikor 2 lécet illesztenek egymásba úgy hogy mind a két lécen van egy olyan széles rés mint maguk a lécek és fele olyan mély mint maguk a lécek? és ezt hogy faragják ki? csak kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

van elképzelésem, hogy pl szalag fűrésszel bevágják a megfelelő mélységig, és utána? vésővel adnak neki? nade akkor hogy lesz egyenes??? mert a váső az vés... nem fűrészel....


14f


2014. jún. 12. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem horonymarónak hívják, ami csinálja. De van kis kézi szerszám is, olyan mint a kézigyalu, csak egyik fele pengés, a másik csúszik a deszkán. Nem tudom a nevét, de jó kis cucc.
2014. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lapolásnak hívják:

[link]

2014. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát itt egyik minta sem olyan mint amire én gondoltam. mert ott egik lécet a másikba illesztik keresztbe és középen van a 2 marás.
2014. jún. 12. 21:44
 4/8 anonim ***** válasza:

azt nútnak hívják amire gondolsz

[link]

2014. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja és nútmaróval csinálják
2014. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én igazából ilyenre gondoltam. [link] látod? a 2 léc egymásba van tolva....
2014. jún. 12. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:
ha a keret léceire gondolsz akkor azt meg csapolásnak hívják
2014. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

...A rács lécei meg egyszerűen egymás tetején keresztezik egymást, mint az "apácarácsnál".

[link]

2014. jún. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!