Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy egyszerű hangszórónál az...

Egy egyszerű hangszórónál az állandó mágnest le lehet cserélni állandó feszültségen működő elektromágnesre?

Figyelt kérdés

Egy nagyon egyszerű hangszórót szeretnék majd csinálni - éppen annyira, hogy 1 - 5 KHz--es tartományban tudjon hallhatóan szólni -, de csak gyenge kockaalakú hűtőmágneseim vannak.

Ezért kérdezem.



2014. jún. 25. 02:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egyenáramról működteted az állandó mágnest, akkor igen, különben a hálózati brumm bezavar.
2014. jún. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A rádiózás kezdetekor csak ilyen elektromágneses(gerjesztett) hangszórók voltak: [link] A gerjesztő tekercs a rádió tápegységének egyenáramú oldalán a a szűrő-fojtó tekercs szerepét is betöltötte egyidejűleg
2014. jún. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt hobbiból szeretnéd megcsinálni?
2014. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ezt hobbiból szeretnéd megcsinálni"


Naná, hogy hobbiból. Illetve hogy ne híradástechnikai boltokban kelljen buzzer után járkáljak.


Illetve hogy (méginkább) őszinte legyen, egyszerűen csak jól mutatna, ha előállnék az unokatesóim előtt, hogy : "Hejj, na látjátok, még a hangszóró is házi készítésű"


Tudom, hogy nagyon bénán szólna, de csak egy zümmert kellene helyettesítsen, azok egyébként is csak arra tervezettek tudtommal, hogy pár KHz-es tartományban visítsanak.

Magyarán ezt se hifi-re kötném, csak egy kattogó szirénára, amit egy nagy távirányítású játékkocsira szerelnék. Ennyi.



Amúgy miért kérded?

Ha van valami ötleted ezzel kapcsolatosan, nagyon örülnék neki, úgyhogy ne habozz leírni!! ;)

2014. jún. 25. 11:56
 5/5 A kérdező kommentje:

"Ha egyenáramról működteted az állandó mágnest"


Ugyanarról az egyenáramú aksiról működne a dolog, mint az egész áramköri cucc.

Amúgy két ok miatt is:

1.) A család, az egész család - engem kivéve - betegesen retteg a házi hálózati 230 V-tól, nekik az egyenlő a biztos halállal. MÉG akkor is képesek rettegni és pánikolni, ha meglátják, hogy egy 9 Voltos adapterről dolgozok, és elkezdenek papolni arról, hogy egyszer romlik az el, és akkor nekem húúú milyen nagy végem lesz.

Még azt is képtelenek megérteni, hogy egy transzformátor nem tud úgy elromlani, hogy egyenirányítóként belémvezesse az áramot... vagy nem értem hogy mégis mi van a fejükben ilyenkor. ;) XD


A másik meg, amiért egyenfesz.-t kell úgyis használjak, hogy magát az áramkört számítógépes szimulátor programban is ki akarom próbálni, ott meg nem találtam meg a módját, hogy váltakozóáramot tudjak szimulálni....


Amúgy meg a harmadik, hogy ilyen egyszerű dolgoknál felesleges bonyolítás egyébként is konnektorról hajtani az egészet.

Ráadásul, mint mondtam, távirányítású autóra lenne az egész, és.... hát, hülyén mutatna, és eléggé gányolt lenne, ha még konnektorba is lenne csatlakoztatva a dolog. :S

2014. jún. 25. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!