Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Válaszfal vagy tartófal?

Calver kérdése:

Válaszfal vagy tartófal?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumozók!


Garázsunkból egy kisebb rész leválasztásra került, különösebb funkció nélkül. Ajtó nyílás van rajta, de ajtót nem is tettek bele.


Kérdésem az lenne, hogy ez a fal tartófal-e vagy csak egyszerű válaszfal, mert el szeretnénk bontani. A vastagsága 15 cm vakolva, anyaga nem túl kemény, ezt fúrásnál megtapasztaltam. Van egy régi tervrajzunk is az ingatlanról, ezen bejelöltem pirossal, hogy melyik falról is van szó.

[link]


Válaszukat előre is köszönöm.



2014. jún. 25. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tartófal, ez csak válaszfal. 15 centis fal nem lehet tartófal.
2014. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan bonthatod
2014. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tuti válaszfal.

Bár a korábbi 1-es válaszhoz hozzászólva láttam már 15-ös falat tartófalként kialakítva. (meg is lepődtünk).

De jelen esetben a garázs és a fűtési helyiség utólag lett kialakítva, hozzátoldva a meglévő épülethez. A födém a bontandó falra merőleges főfalakra terhel.

2014. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 26. 09:53
 5/5 plajer tibor ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy válaszfal, de meg is mérted ???

vagy csak a tervet nézegetve gondolod ezt ???


én egyszer műszaki ellenőrként belefutottam egy olyan 50 ÉVES ÉPÜLETBE , JÓ ÁLLAPOTBAN VOLT , amelynek minden fala 15 cm futóra rakott tömör tégla volt. Így bukott a tervezett EMELET RÁÉPÍTÉS :)

2014. júl. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!