Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztő gép hibák?

Fera69 kérdése:

Hegesztő gép hibák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem egy védőgázas hegesztőt.Egy olyan gond van vele,hogy nehezen fog ívet,inkább csak pöttyöz.Ha ívet fog akkor viszont megy szépen kb 4-5 másodpercig.Aztán pöttyöz megint tovább.Test kábel már kicseréltem.Mi lehet a hiba?130A a gép

0.8 huzal,autó karosszériát próbáltam.Testet csiszoltam.


2014. jún. 30. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezeknél a kis teljesítményű gépeknél elég nehéz a megfelelő huzalelőtolást beállítani. Próbáld meg a legmagasabb fokozaton és a legalacsonyabb előtolással, majd fokozatosan állítsd feljebb az előtolást, amíg egyenletes nem lesz. Figyelj oda, hogy a munkakábel ne legyen megtörve és az előtoló görgő elég szoros legyen. A másik ok, amiért nálam is előjött ez a hiba, hogy nem bírják a hálózati áram ingadozásait, illetve azt ha nagyon leterhelt a hálózat. Feltételezem, hogy trafós gépről van szó, mert ha inverteres akkor ez a hiba kilőve. Az teljesen érzéketlen a hálózat hibáira.
2014. jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kábelhiba.

Spirált kéne cserélned a kábelban ,lehet már piszkos ,vagy elsőre inkább csak dűznit cserélj :) Azt a kicsi réz micsodát ahol kijön a drót :) És számít annak is hogy jó mérete legyen.

Védőgázt használsz hozzá? :)

Esetleg próbáld ki erősebb fokozatban ,tekerd feljebb az előtolást meg a feszültséget is.

2014. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!