Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lucfenyő gerendát meddig kell...

Lucfenyő gerendát meddig kell szárítani beépítés előtt?

Figyelt kérdés

Lépcsőt szeretnék építeni, lucfenyőből, beszereztem hozzá a faanyagot, 50x150x4000-es gerendákból lesz a két oldala. A kérdésem az, hogy meddig kell száradni hagyni beépítés előtt a fát? (A telepen a szabad ég alatt állt, de nem frissen vágott).

A másik, hogy mennyit vetemedhet száradás alatt egy ilyen gerenda?


2014. júl. 18. 18:58
 1/6 dirtboy ***** válasza:

meg kéne mérni a nedvesség tartalmát,15% alatt van akkor nem kell szárítani.

anno mi is vettünk kint tárolt fenyőt aztán bevittük a műhelybe és már készítettük is belőle a bútort,nem igényelt szárítást.

2014. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, és azt hogy lehet mérni? Ugyanis műszerem nincs hozzá, valahogy térfogat/súlyból nem lehet kb.-ra kiszámítani?
2014. júl. 18. 20:23
 3/6 dirtboy ***** válasza:

azt nem tudom hogy az úgy mennyire lehet pontos számítás,a telep ahol veszed a fát ott megkéne kérdezni hogy van e nekik,szerintem lennie kéne minden normális fatelepen.

egyébként csak bele kell szúrni a fába és az elektromos vezetőképesség útján kiszámítja a nedvesség tartalmat,pillanatok alatt megadja hogy mennyit.

[link]

2014. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na, találtam egy ilyen adatot, hogy : lucfenyő, 430 kg/m3 az abszolút száraz súly, azért ebből már ki tudom nagyjából számolni.

Köszi a választ, hosszú távon majd azért beszerzek egy ilyen müszert:)


Akkor másik csak az a kérdésem maradt, hogy mennyire vetemedhet el a fa, ha már beépítve szárad ki?

2014. júl. 18. 22:27
 5/6 dirtboy ***** válasza:

Elég rendesen szétrepedhet meg hajolhat.

Egyéb ként miként fog beépítésre kerülni?

Simán gerenda ként ahogy megveszed?

2014. júl. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, lépcsőt akarok csinálni. De most lemértem, elég száraz, az abszolút száraz sűrűségéhez képest kiszámolva olyan 10-15% nedvességtartalma lehet kb., az már légszáraznak számít.
2014. júl. 21. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!