Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha PET palackokat szabadtűzön...

Ha PET palackokat szabadtűzön fém edényben felolvasztok, formákba öntve normális műanyaggá szilárdul, vagy hatalmas selejt lesz?

Figyelt kérdés

2014. febr. 23. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Több sebből vérzik...

1. Nem tudod felolvasztani, mert rossz hővezető, azaz csak megégetnéd...

2. A tűz túl meleg hozzá, mert kb 240 fokon lesz viszkózusan folyós.

3. Ha sikerülne megolvasztanod akkor sem sikerülne formába öntened, mert még ömledék állapotban is kb 10-15-ször sűrűbb, mint egy jó sűrű méz, és most nem a vízszerű macimézre gondolok, hanem rendes mézre...

4. Ha sikerülne valami csoda formán formába öntened, akkor is össze vissza vetemedne, illetve nagy belső feszültségek, maradnának benne, mert a külseje lekezdene hűlni, a belseje meg még ömledék lenne, mert mint mondtam, rossz hővezető...


Egyébként mit akartál kreálni?

2014. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész és részletes választ :)

Először próbáltam volna ilyen apróbb dolgokat pl.: frizbi, aztán később kisebb vödrökkel próbálkoztam volna :)

2014. febr. 26. 09:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs mit... :)

De ne is pazarold rá az energiádat, idődet, esetleg pénzedet... :)

2014. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!