Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék házilag aránylag...

Hogyan tudnék házilag aránylag nagy feszültségű (pl. : min.24 voltos) villanymotort csinálni? Ahol a lényeg, hogy forogjon, és jó gyorsan (pl. másodpercenként 6-8 fordulatot is akár)?

Figyelt kérdés
Illetve ha még nem gond, abban az esetben, ha jól gondolom, hogy a feszültséggel arányosan növelhető a fordulatszám, akkor mik a feltételei, hogy bírja a nagy feszültséget is, én ne robbanjon fel/szét?

2014. júl. 27. 18:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hehehe, valahogy tudtam.... XD


Amúgy nem, nem a szórakoztatás volt a célom, de valahogy éreztem, hogy gyorsan rámtalálsz ;)

2014. aug. 8. 20:10
 12/13 A kérdező kommentje:

"El kell hogy szomorítsalak, de a videon lévő motor forgórésze gyárban készült"


Igen, azt tudtam én is, csak példának hoztam, hogy kb. egy ilyen fordulatszámot szeretnék elérni.

2014. aug. 8. 20:18
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés ez komoly, vagy valami vicc? A nagyfeszültség az egyenáramon 1500V-nál, váltóáramon 1000V-nál kezdődik. A 24V az minden csak nem nagyfeszültség. A másodpercenkénti 6-8 fordulat az meg igen lassú és nem gyors. 360-480 körüli fordulatszám. A hozzászóláskoból látom, hogy PC hűtésre akarod használni, oda jó a magasabb fordulatszám is, semmi baja nem lesz tőle. Egyébként meg egyszerűbb venni egyet a boltban mint "barkácsolni", főleg ha ennyire nem értesz hozzá. És olyan motort meg igen nehéz csinálni amelyik 10x-es feszültséget kibír (azaz 24V-ról és 230V-ról is működjön). Szerintem kezd el tanulmányozni a villamosgépek c. tantárgyat.
2015. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!