Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fejsze nyelét hogy célszerű...

Fejsze nyelét hogy célszerű rögzíteni?

Figyelt kérdés

Úgy láttam, hogy egy kis ék szokott benne lenni. A nyél végét fűrészeljem be, húzzam rá a fejszét és utána kalapáljam bele a vágatba az éket?

A bolti nyélen nincs bevágás és még soha nem csináltam ilyet, ezért kérdezem.


2010. jan. 17. 12:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
igen. nem szabad lötyögnie a fejsze fejének.
2010. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
amelyiken nincs ék ott eleve a bot végén olyan vastag a fa hogy képtelenség lenne hogy leessen a vas. ahol meg van ék ott nem kell fűrészelni csak verd bele
2010. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De ha a fa nyelet bele tudom tolni a vas lukjába, akkor értelem szerűen visszafelé is ki tud csúszni.

Amiket árulnak nyéllel együtt, abban mind van egy kis ék. Láttam is ilyen éket, de az műanyagból van, azt szerintem nem lehet beleverni a bükkfa nyélbe.

A fejszémnek a gyári nyel eltörött ezért kéne kicserélnem. Abban is van egy kis ék. Az is műanyag, vagy fa. Csak a végét látom, egészben szinte lehetetlen kivenni. A beletörött nyéldarabot úgy kell majd valahogy kifarigcsálnom.

2010. jan. 17. 14:38
 4/11 anonim ***** válasza:
szerezz 1 olyan fát ami lényegében 1 kúp éa a vastag végén megakad a fejsze és ne mtud leesni érted már?
2010. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aham, most már igen, de én ilyen "gyári" nyelet még nem láttam. Általában a markolat sokkal vastagabb, mint hogy az egészet át lehetne húzni azon a lyukon.
2010. jan. 17. 20:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Bemész egy gazdaboltba a feszéddel együtt, és ott adnak hozzá való nyelet is!Amint látod több méretű van!Biztosan találsz majd megfelelőt!

[link]

2010. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezt fogom tenni. Van is egy ilyen bolt a közelben.

Egyébként úgy néztem, hogy ilyen 60-70-es hosszúságú kellene egy ilyen 1250g-os fejszéhez.

2010. jan. 20. 14:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ez a "kúpos" megoldás csákánynál van.
2010. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hasonló problémát a következőképpen oldottam meg:

1, Kivettem a régi nyelet.

2, A farészbe egy kis vágatot, hasítás csináltam vésővel.

3, Készitettem egy darab laposvasból éket.

4, Vissza a nyél, beleütöttem az éket.

5, Áfúrtam a fejszét (merőlegesn nyél irányában)

6, Facsavar a furatba.

Kész

2010. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de már nem aktuális a kérdés.

Megoldottam!

2010. febr. 28. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!