Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdv! Vettem egy 13 elemből...

Üdv! Vettem egy 13 elemből álló konyhaszekrényt, amit lapra szedve fognak szállítani. Tanácsot kérek, hogyan fogjak hozzá az összeszereléshez?

Figyelt kérdés
Esetleg van-e egy jó szakember Újpesten, aki nem horror összegért tudna segíteni az összeszerelésben és a falra rögzítésben?

2014. okt. 21. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Olvasd el a használati utasítást és használd a józan eszed! Jó puzzle-zést:)) - Én is mindent magam szerelek össze itthon (nő vagyok, nem is vagyok túl erős), én kifejezetten élvezem:) Neked is menni fog:)
2014. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudod, ha nem túl erős létemre összetákolom, aztán egyszer csak leszakad az egész és széttörik az összes pohár meg tányér, akkor áldanálak a jó tanácsodért...
2014. okt. 21. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Még sose esett szét semmi, amit "összetákoltam"...
2014. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Figyelj, ha csak ilyen "választ" tudsz adni, akkor minek írsz?? Talán azért kérdezek, hogy valaki értelmesen válaszoljon. Nincs szükségem kioktatásra.
2014. okt. 21. 21:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell összetákolni. Jön hozzá egy szerelési útmutató, és minden kötőelem. Egyszerre mindig egy elemnek fogsz neki. Először értelmezed a rajzod. Addig nézegeted, igazítod az előtted lévő bútorlapokat és kötőelemeket, amíg a fejedben össze nem áll, hogy is néz majd ki. Na utána mehet az útmutató szerinti összerakás. Nem egy ördöngösség összerakni egy lapra szerelt bútort, nem erő kell hozzá, hanem logika. Ha megjött a bútor, és elakadsz, írhatsz nyugodtan, és segítünk.



A falra rögzítés már kicsit nehezebb. Ha jön hozzá bútorfüggesztő, akkor nagyon azt sem lehet elrontani, inkább biztosítsd túl. Tudni kell, milyen a fal, és abba egy megfelelő teherbírású dűbel, és kész. Ennek a kiválasztásában segítenek egy csavarboltban, vagy akár itt is.

2014. okt. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben, összerakom. A falra szerelés már kicsit rázósabb. Beton fal...

Azért kérdeztem, hogy létezik-e Újpesten vagy akár Dunakeszin olyan mesterember, aki nem horror összeget kér a felrakásért meg esetleg az összeszerelésért.

Lehet hogy nincs ilyen??

2014. okt. 22. 09:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Bútorasztalosokat kérdezhetsz, de nem hinném, hogy túl olcsó lesz.


Betonfalba jó minőségű dübellel gond nélkül fel lehet rakni a szekrényt. pl:


[link]


HA nagyon biztos akarsz lenni a dologban, akkor, ilyennel:


[link]


Persze egy fúrógép kell hozzá, de ha nincs, 12-15eFt-ért kapni már fúrókalapácsot, ami erre a munkára bőven elég (vagy ha van a szomszédnak, akkor kölcsönkérni). A felrakáshoz igazából "csak" ki kell mérni a lyukak helyét, kifúrni, aztán dűbel, és mehet a szekrény. Persze ha még sosem csináltál ilyet, elhiszem hogy ijesztőnek hat, én könnyen beszélek, mert már rengeteg dolgot raktam fel különböző falakra.

2014. okt. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen korrekt volt az első válasz, hiszen azt kérdezted, hogyan fogj hozzá az összeszereléshez!


Te viszont Marcipán25 jó nagy büdös bunkó vagy! Elég lett volna megköszönnöd a hölgynek!

2014. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!