Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell a kézi lombfűrészb...

Hogyan kell a kézi lombfűrészbe a lapot befogatni?

Figyelt kérdés

Vettem egy lombfűrészt és hozzá lapot is, de egyszerűen nem tudom úgy befogatni a lapot, hogy amikor elkezdem a fűrészelést ne jöjjön ki a lap a helyéről, pedig elég erősen meghúzom. Esetleg egy- két jótanács?

Gyengébbek kedvéért a lombfűrész az a fűrész aminek kicsi U alakú kerete van és nagyon vékony lap kell bele.



2014. nov. 4. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szar a befogo! Javitsd meg!!!!
2014. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lombfűrész szálról beszélsz. Ne kézzel szorítsd meg a szárnyasanyát, hanem használj egy lapos- vagy kombinált-fogót. Előbb az egyik végét rögzítsd, majd hasaddal nyomd neki a keretet az asztal szélének, hogy picit összenyomd az U alakú keretet annak érdekében, hogy majd kifeszítse a fűrészszálat, és úgy rögzítsd a másik végét (szárnyasanyát).
2014. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nézd meg, hogy az anya végig menetes-e. :)

Kínai szerkezeteknél ez nem evidens.

2014. nov. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, ébredés után írtam. :)

A szorító csavar menetes-e végig.

2014. nov. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Így fogóval sikerült.

Azt hittem hogy elégnek kell lennie a kézi erőnek.

2014. nov. 5. 19:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg elégnek kellene lenni. Gyerekkoromban a modellező szakkörben a szakkörvezető ki is tiltotta volna azt, aki fogóval megy neki a fűrésznek!
2014. nov. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
Jó az fogóval csak ne húzd túl. Most vagy bikázol kézzel vagy fogóval húzod ez mellékes, a lényeg nehogy a menetet megszakítsd. Érzéssel.
2014. nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!