Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tetőszerkezet tervre lenne...

Tetőszerkezet tervre lenne szükségem! (? )

Figyelt kérdés
Ha egy lapos nyeregtetőt akarok kialakítani, ami 6 méter széles és 4 méter mély, akkor milyen távolságokra kell alátámasztani gerendákkal és hanyas gerendákat kell alkalmazni? A tető dőlése 10,75 fokos. Olyan tartószerkezetet szeretnék ami elbírja a tető súlyát egymaga. Zsindely lenne a tetőfedő anyag. Az épület oromfalmagassága 252cm az oldalfal 195cm lenne. A kitőltő anyagon még elmélkedek, szóval egyenlőre egy ilyen könnyűszerkezetes tervre lenne szükségem.
2010. jan. 27. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Menj el egy építészhez vagy egy ácshoz, ők szakszerű tervet készítenek neked.


Bocs, de abszolút laikusként ilyet barkácsolni elég meredek ötlet!

2010. jan. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyet terveztetni kell.

Fontos, h jól legyen méretezve mert, ha túl erős anyagokat használsz, akkor indokolatlanul drága lesz, ha túl gyengéket akkor meg az első hótól összedől a tetőd....


Tehát irány egy építész!

Egyébként is engedélyköteles a tetőépítés...

2010. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Félig meddig igazuk van a kommentelőknek. Én azért mégis bízok abban, hogy feltéved erre az oldalra egy ács és ki leszek segítve:)
2010. jan. 28. 08:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, ha fel is téved egy ács, ingyen egy komplett tervet nem hiszem bárki fog neked készíteni. Pláne, hogy ahhoz látnia kéne a házat.
2010. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keress egy építészt és kérd meg h méretezze le neked a tetőt. Nehéz lesz, mert kevesen vállalnak ilyen apró munkát és rá akarnak majd beszélni egy engedélyezési tervre (ami egyébként kötelező is jelen esetben), de szerintem fogsz találni 10-20 e ft közti áron aki megcsinálja. Szerintem anyagilag is jobban jársz, mert ha én most pl. leírnék egy méretezést, ami biztos jó, akkor fában legalább annyival többe kerülne (biztos-ami-biztos alapon) mint amennyire szükség lenne méretezés után. Másrészt azért az épületre is kellene vetni egy pillantást h egyáltalán lehet-e rá építeni.
2010. jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előzőhöz még:

Ha lehet ne áccsal méreteztess, hanem tervezővel. Tapasztalatom szerint az ácsok zöme nem számol, hanem megszokásból mondja a méreteket. A tető állni fog akkor is (töbnyire) csak hát fenn áll az elöbbi felvetésem, h túl van méretezve és így lényegesen drágább az anyagköltség.

2010. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!