Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Azt hallottam, hogy a stihl...

Mtz tudakozó kérdése:

Azt hallottam, hogy a stihl ms170 láncfűrész nem a legjobb, ti mit gondoltok rola?

Figyelt kérdés
Csak itthonra kéne fát kivágni meg összevágni, hetente 1-2 köbmétert

2014. nov. 22. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen kisebb gépek nem tüzi fa vágásra valók ezt is csak kis mennyiségre ajánlják. Azt mondják mindegy mijen jó márka ha nem arra használják amire való szét hullik. 60 ért vettem egy kis Makitát de 5 év alatt szét esett. Évi 10 erdei köb fát vágtam vele.
2014. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Így van, az ms170 nem véletlenül olyan olcsó a profi Stihl-ekhez képest, inkább csak hobbi kategória.

Nem heti, hanem évi 1-2 köbméter esetén tart sokáig.

2014. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóakkal. Inkább gallyazásra, léc-deszkavágásra ajánlanám. Barátomnak van (8 éves), de évi 3-4 köböt vág fel vékonyabb tüzifát. Azt mondta 15 cm-nél vastagabbal már erősen küzdd a gép. Egyszer 30 cm. átmérőjű rönköt akart szétvágni, de lefulladt benne, nem bírta elvágni. Ha tüzifa felvágáshoz szerintem 2,5 lovas, vagy erősebb megfelel. Stihl, husqvarna, dolmar, Időnként pihentetve jónak tartom az oleo mac, solo esetleg fuxtec és hasonlóakat is. Bár vannak ezekből is olyan jó konstrukciók, amik felveszik a versenyt a nagy márkákkal. Strauss, MTD, einhell meg egyéb olcsóbbat én nem vennék. Persze mindenki azt csinál amit akar.
2014. nov. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Stihl ms 170-röl sokan azt mondják hogy aféle játékszer, nekem egy Stihl ms 211c-be láncfűrészem van,most vettem rá új láncot (picco super), de nagyon jol birja. én is mikor elindultam a Stihl boltba, ms 181c-be akartam venni, lattam a youtube-on hogy azok is nagyon mennek, de végül a ms 211c-be modelt vettem meg. az eggyik szomszédomnak 10 éve van egy Stihl ms230, és most is megy, pedig nagyon tompa agyu (a szomszéd) piszkos benzint használ, es nem is nagyon ért hozzá. Az is igaz hogy a Stihl ms 230-as elég strapabiro modell. Azt mondják hogy a hobby láncfűrészekben a Stihl-ek birák legjobban a strapát. Ahogy te is irtad, azt hogy ,,hallottad'', nekem is volt aki mondta hogy a Stihl az sz...r, és volt aki azt hogy a legjobb, akkor kinek higgyek. Azt kell nézni hogy a környezetedben mit használnak, és hany éve, az után megalkotod a saját vélemenyedet arrol a bizonyos márkárol és modellrö.
2014. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem van stihl 25 és 230 is és próbáltam 170 is. Ég és föld a 170 a másik kettőhöz képest. Gyenge, de könnyű. 170-sem nincs, de szervizeltem már és így próbáltam is. Nekem nem kellene, de vékony tüzelőt aprítani jó.
2014. nov. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Stihl ms 170 típust a gyártó gyümölcsöskert, illetve egyéb, fiatal fás szárú ültetvények karbantartásra fejlesztette ki. Tűzifa darabolására is alkalmas, de csak bizonyos vastagságig. Nem a köbméter mennyiség a korlát tehát, hanem a vágandó fa vastagsága. Arra, amire kitalálták, tökéletesen megfelel, hiszen a gyártás során felhasznált alapanyagok ebben az esetben is kiváló minőségűek. Ára természetesen a teljesítményéhez igazodik, de a hozzá hasonló teljesítményű kínai gépekkel összehasonlítva még mindig ez a típus a legjobb.
2015. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Stihl ms 170 karvastagságú fákat gond nélkül elviszi.

Vastag fát csak úgy lehet vágni vele, ha a penge hegyét használja az ember és több menetben vágja át. Gyenge, fojtja a motort, akár le is fulladhat. Évi 1-2 kömbméter tüzelő, évi 1-2 fa kidöntés. Aki ennél többet akar, számoljon azzal, hogy valami fődarab alkatrész biztos tönkremegy. A fent felsorolt enyhébb munkákra nagyon jó.

2017. márc. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Nekem van két ms170 de rosszak karbi gond most javítom őket.

Meg amíg jött ebayről az alkatrész addig vettem egy használt ms211-et de halod én még ezt is rohadt gyengének érzem a 2,3 LE meg 35,2cm3 kevés. 15cm fáknál nagyobbhoz sokat kell vágni amíg elvágja, ha tűéles a lánc akkor elmegy de kicsit kimegy akkor már sírok, hogy kiadtam 60ezret használtam egy ilyen gépért.


Ha jót akartok a ház köré Stihl ms251 alá nem mentekami kapaszkojatok meg 144.000Ft akciókor az alpmodel, most 155.000Ft, ez van gyerekek de a ms251 egy qrvajó gép, könnyű, gyors és 35cm fákat vidáman viszi a 45,6cm3 3LE-vel.


10,4cm3 és 0,7Le különbség van a ms251 és 211 között de brutál vágás közben többet érzel.

2018. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zsolt 2694 válasza:
Nekem is van egy ms 170-em. 5 éve használom, évi kb 10 köb fát összevágok vele. Vastagokat nehezen bírja de lassan megbírkózik velük. Karban kell tartani és sokáig fűrész lesz.
2020. febr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gallyfához jó,de nem heti 1-2 köb ,inkább vegyél egy jó állapotú 026-ost
2020. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!