Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a legjobb láncfűrész...

Melyik a legjobb láncfűrész márka?

Figyelt kérdés
Mindenki tudja, hogy a két világmárka a Stihl és a Husqvarna. Kinek mi a tapasztalata, melyik a jobb ? Ezek mellett még van egy pár jo márka. Makita,Dolmar, Solo, Jonsered, Partner. Nektek mi van, és hogy megy ? Előre is köszönöm.
2014. ápr. 1. 20:44
1 2
 1/15 dirtboy ***** válasza:

nekünk van stihl 031av,mindent kibír az a gép,volt hogy 6-7méterről zuhant a földre,alapjáratot be kellet újra állítani és ment tovább,törni sem tört semmi.

van még stihlből ms390 esünk is 2005 évjárat,használtan vettük,kellet szervizelni meg venni bele pár cuccot de már teljesen jó,nagyon szépen vágja a fát,van benne erő rendesen ahhoz képest hogy csak 64ccm.


munkahelyek által dolgoztam husqvarnaval is és makita legnagyobb gépével is,csak dicséri tudomőket,illetve a makitával kapcsolatban annyit megjegyzek hogy elég idegesítő hangja van,valahogy túl éles visítósnak találtam,ezt leszámítva full minőségi.

2014. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Csak a Stihl! A márka már nem mai gyerek tehát van tapasztalata bőven. Nekem is az van meg a környezetemben is ez terjedt el leginkább. Nekem egy kis kategóriás gép van ms 181-es de rengeteget kapott már és nagyon bírja a strapát. Igazából ami szerintem fő szempont hogy ne keljen vele állandóan szarakodnod meg hol ezt hol azt javítanod hanem tudj vele folyamatosan dolgozni minden gond nélkül. Drágább mint a többi gép de ha kiszámolod hogy ha veszel egy gagyit és hol ez hol az kell hozzá és a sok utánnajárás vagy ha a postaköltséget veszed mert alkatrészt lehet rendelni akkor már nem is drága a stihl és arról nem beszélve hogy ha megáll a gagyi akkor kiesik az időd ami lehet pont a legrosszabbkor lesz majd! Én vagy 5 éve vettem a fűrészt újan és van használva rendesen de még semmi baja sem volt! De ha mégis elromlik valami akkor minden kisvárosban lehet találni hozzá alkatrészt, de ha ésszel használod akkor nem lesz vele gondod. Ellenben ha a lent felsorolt márkák közül elromlik valami akkor majd keresgélhetsz hogy hol kapsz hozzávalót. Szomszédom pont ezt csinálja mert megvette a nevenincs fűrészt mert nagyon olcsó volt és állandóan van valami kínja és mindig lefikáz engem hogy az enyém milyen drága mert ő vagy 30 körül vette én meg vagy 55 körül de ő már még vagy 20 at ráköltött 2-év alatt amit csak nekem elmondott meg a sok utánajárás és akármennyit költ rá akkor is egy nevenincs gagyi de az enyém akkor is fűrész lesz még amikor az övé már láthatáron sem lesz! Még biztos jó a Husqvarna is de erröl nincs tapasztalatom! A makita márkáról az a véleményem meg tapasztalatom hogy jónak jó de ár érték arányban baromi drága. Fűrészt nem ismerem viszont rengeteg kéziszerszámával dolgoztam már melóhelyen működésüket tekintve jók de árukat tekintve más ugyanolyan kategóriájú kéziszerszámokhoz amik szintén azt tudják vagy még kicsit többet értem itt a Bosch, Dewalt, Metabó borzasztó drágák és nem is tudnak többet.
2014. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A Stihl ms181 is nagyon jol megy, én is olyat akartam venni. De végul a Stihl ms211 c-be modellhez jutottam, valamivel erösebb, de nagyon jol megy. Én 5 eurot se adnák a kinaiert, semmire nem jok
2014. ápr. 4. 20:15
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

"Én 5 eurot se adnák a kinaiert"


Nyugodj meg, mindenki Kínában gyártat, a "márkás" szerszámok is ott készülnek.

2014. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
ebben igazad van, szinte minden ott van osszerakva, de nem mindegy hogy egy márkás dolog vagy eggy sz...r kinai névtelen márkárol van szo. mert azért van egy kis külombseg koztük
2014. ápr. 6. 06:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem Stihl van, kezdetben 023, később ms 230, ma ms 231 típust használok odahaza. Munkahelyemen husquvarna 435, illetve stihl ms 261 gépek vannak a kezem alatt. Ezekre a típusokra írtad, hogy világmárkák, ehhez mérten teszik is a dolgukat, ennek a két gyártónak nagyjából minden terméke hozza a tőle elvárt minőséget. Jó tapasztalataim vannak még a Makita és a Dolmar benzinmotoros láncfűrészekkel is, (a két márka mögött ha jól tudom már ugyanaz a gyártó és tulajdonosi háttér van) ezeken kívül viszont csak ipari hulladékokkal találkoztam. A nevenincs kínai márkák, és az ismertebb barkács márkák is kivétel nélkül használhatatlan gépekkel árasztják el a piacot, amit sajnos a túl kedvező áruk miatt rengetegen megvásárolnak, és jön a nagy csalódás a hiányos szervíz háttér, akadozó, vagy nem létező alkatrész ellátás, vagy a gari idő lejárta után rövidesen jelentkező "javíthatatlan meghibásodás" miatt.
2015. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Zsolle válasza:

Én még 6 éve vettem egy sokak által fikázott kínait, Kraftech névre hallgat. Évente 9-10 köbméter fát vágok vele össze. Most kopott el a csillagkerék rajta. Ezenkívül semmi baj nem volt vele.

Tehát attól függ mire akarod használni.

Ja és tudjátok milyen csillagkerék van benne?

A stihl honlapjáról tudtam bele rendelni méret alapján.

Tehát a kínában összerakott "szarokban" ugyanazok az alkatrészek is. Csak a nevet kell megfizetni.

Persze ha erdőkitermelésen dolgoznék, biztosan megvenném a drágábbat, márcsak a garancia miatt is. :)

2015. márc. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ez a Kraftech márka gyárt még kulcskészleteket is ha jol tudom, vagyis nem a leg gagyibb kinai márka. De amig megy, addig mindegy hogy milyen márka. :)
2015. márc. 15. 21:04
 9/15 dirtboy ***** válasza:

Zsolle


a csillag kerék stimmelése egy dolog,valamint lehet csak annál az egynél volt egy ilyen egyezés,ugyan is sok kínain lévő lánc nem passzolt a stihl vezetőmre,ugrik a keréken.

2015. márc. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tebee2 válasza:
Havernak stihl van egy kicsi, egy nagy. Nekem husqvarna régi 40 es talán 1994 es evjarat. Mindegyik gép termelt, termelte a fákat, régen 4-5 hektárt dolgoztunk ki vele évente. A tapasztalatom az, hogy a haverom stihl párti, én meg husqvarna párti vagyok. :-D hidegen a husqvarnám a mai napig harmadik huzasra indul! Semmi baja nem volt még, csak leejtés miatt az idom tort el, illetve a rezgéscsillapito rugo. Na a LÉNYEG: a stih es a husqvarna. Alegjobb! Ezekben nem csalodsz, mindennapos hasznalatra vannak tervezve, ésszel is kell használni, mert lattam mar olyat h hodegen üvoltették a motort, en mindig hidegen 5 percig hagyom alapjaraton járni. Ha rangsort allitanek fel: Husqvarna-stihl 1. Hely -makita -hitachi 2. Hely -jonsered, solo, oleo mac mcculloch 3. Hely - kinai szart ne vegyetek
2015. szept. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!