Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan építsek a hődobomhoz...

Hogyan építsek a hődobomhoz légcsatornát?

Figyelt kérdés

Vettem egy hődobot:

[link]


Jól működik, de észrevettem valamit:

Ha a lyukakon átfújok szájjal egy kevés levegőt, a másik oldalon tűzforró levegő jön ki.


Ezért szeretném fokozni a hatékonyságát, arra gondoltam, hogy a 4-4 lyukra 4-4 csövet erősítek + 1-1 aluflex csövet.

Nem tudom hogyan oldjam meg a csőbekötést! Fontos lenne, hogy a levegő áthaladjon a lyukakon.


A bemenetet meg megfújnám egy légtechnikai ventillátorral, a kimenetet meg a mennyezeten átvezetném a szoba másik oldalába, az ágy mellé.


2014. nov. 25. 15:39
 1/3 A kérdező kommentje:
azt hiszem 4 cm-es a lyukak átmérője, így akkora cső kéne ami ebbe belefér. De nem találtam akkora aluflex csövet. Így nem tudom milyen elemekkel oldjam meg ezt.
2014. nov. 25. 15:40
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]

Esetleg lemezből, vagy gipszkartonból csináljak egy házat neki (ha lehet, ezt nem szeretném) és azon fújjam át a levegőt középen egy elválasztással?

2014. nov. 25. 15:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Mielőtt nekiállsz barkácsolni, szerintem ellenőrizd, hogy magától nem megy-e át azon ELEGENDŐ levegő. (Gyufa lángjával vagy némi füsttel könnyen meg tudod nézi.) Vélhetően azt fogod tapasztalni, hogy áramlik át rajta levegő. Az elegendő is, ha ugyanis valamivel ezt a folyamatot felgyorsítod, akkor túlságosan le tudod hűteni a füstöt, ami nem kívánt koromkiváláshoz, a kéményed elkátrányosodásához vezethet.
2014. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!