Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy asztali körfűrész fűrészko...

Egy asztali körfűrész fűrészkorongját, hogyan tarthatom úgy tisztán, hogy az ne rozsdásodjon?

Figyelt kérdés
Használtam az asztali körfűrészem, és egy hónap után, amikor újra elővettem, észleltem, hogy apró rozsdapöttyök vannak a fűrésztárcsán. Hogyan tüntethetem el róla vagy hogyan tudom azt megakadályozni, hogy ne rozsdásodjon? Ill. szeretném azt is megérdeklődni, hogy kell-e valamire odafigyelnem (akár a motorra), hogy sokáig rendben tudjam használni.

2014. dec. 21. 19:49
 1/7 dirtboy ***** válasza:
kend be olajjal
2014. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kis pontosítás: Vágj vele, hogy a rozsda eltünjön, utána vékonyan olajozd le

Ha van ékszíj lazítsd le a tároláshoz.

Az elektromos kábelek legyenek lazák, ne feküdjenek éleken.

2014. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy van-e ékszíj. Azt hol tudom megnézni? szét kell szednem a motorját?
2014. dec. 21. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a motor és a korong kulôn tengelyen van, azokat egy szíjj kôti ôssze.

Ha a korong a motor tengelyén van, akkor nem kell keresned.

2014. dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A motor tengelyén van. köszi!
2014. dec. 21. 22:26
 6/7 ll953 válasza:
Én gázolajat használok,de fürészelés közbe se árt, nem tapad rá a fürész por. legjobb menet közbe egy keveset flakonból ráfujni,csak ne álj elé mert le föcsöl.
2014. dec. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fáradtolajjal még az körfűrész előtti vasplatnit is meglocsolhatod kicsit, így egyrészt az sem fog rozsdásodni, másrészt a körfűrészre tolt fa is jobban fog csúszni rajta. Harmadrészt pedig az olajat részben felissza a fa, így kevésbé lesz hajlamos korhadásnak indulni, kevésbé költöznek bele férgek vagy kártevők, és még a fűtőértéke is nő némileg a fának tőle.
2014. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!