Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Airbrush kérdések? SÜRGŐS!

Airbrush kérdések? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

1. kérdés: Mi a különbség, illetve miben jobb az, ha egy kompresszornak van levegőtartálya?


2. kérdés: Ez az airbrush mennyire lenne alkalmas 1/72 Tank modellek kifestésére?

[link]



2014. dec. 23. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A tartályos kompresszor egyenletesebb nyomást biztosít, kvázi szebben porlaszt. Nem akkor kezd el nyomni amikor végképp kell, hanem időben előtölt.


Igen, ha jól karbantartod (időben elmosod, kifújod) a szórófejet, akkor használható modellek festésére. Jóval egyenletesebben és finomabban fúj, mintha ecsettel kenegetnéd, ami miatt a szegecseknél pl. felakad a festék és megfolyhat vagy csak csúnyán begyűlhet. Azonban az airbrushoz kell egy kis tapasztalat, véletlenül se a modelleden gyakorolj.

2014. dec. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszt, most szeretnék belevágni a modellezésbe. Magával a brush-sal kapcsolatbn azért tettem fel a kérdést, mert az értékelésben a nagy felületek alapozására 1/5 pontot kapott, és a kis felületek alapozására 3/5-öt. Nem igazán tudtam mit jelent a "nagy" felület.
2014. dec. 23. 22:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy autó motorháztetőjét nem ilyennel fényezik az biztos, de egy 30x40 centis tárgyat be lehet fújni 10-12 perc alatt. Tényleg max csak egy 5 ft-osnyi területet tudsz befogni vele egyszerre és akkor hamar kifogy a kis tartály. De szép átmeneteket lehet vele képezni.
2014. dec. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Jómagam is a P.Lacitól vettem ugyanezt a festékszórót, meg egy tartályos kompresszort. 6 éve megbízhatóan üzemelnek, a pisztolyban cseréltem eddig a tömítéseket és ennyi. Csakis tartályos kompresszort vegyél, a másiknak semmi értelme. Az arra van kitalálva, ha esetleg magad szeretnél hozzá egy sokkal nagyobb tartályt szerelni, vagy több kompresszort csatolni egy tartályhoz a teljesítmény miatt, de tartály nélkül nem lehet vele dolgozni. Amúgy 1/72-es modellek festésére tökéletes ez a szett, de fényeztem vele, már 1/24-es autókat is , nem volt vele gond.
2014. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!