Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Több kérdés az árammal kapcsol...

Több kérdés az árammal kapcsolatban, hozzáértők válaszát várom! (A kérdések lent)?

Figyelt kérdés

1.)Miből áll az áramkör? Melyik drót miért felel a konnektorban?Miért van szükség a nullvezetékre?Hol található a földelés?Miért van szükség a földelésre?Hol csatlakozik a konnektorban?

2.)A spájzban nem égnek a lámpák,a lámpákkal nincs baj már többször leellenőriztem,a kapcsolót is kicseréltem,a vezetékekben van áram,a lámpafészekben is van áram azonban a lámpák nem égnek!!!Mindent leellenőriztem az indikátoros csavarhúzómmal!Nem tudom hogy mi lehet a baj azonban ma észrevettem egy különös jelenséget az egyik hosszabítón és rögtön arra gondoltam hogy a lámpákkal is hasonló lehet a probléma azonban nem értem hogy pontosan mi lehet az (ezért is tettem fel az első kérdéseket hogy legyen valamiféle tudásom a vezetékekkel és funkciójukkal kapcsolatban hogy ne csak a sötétben tapogatózzak).

Szóval konkrétan az a helyzet hogy a hosszabítóhoz csatlakoztatott tárgyak nem működnek,a hosszabító bekacsolóján található lámpa szintén nem ég azonban a hosszabító bekapcsolása után a fészekben az indikátór a nullvezetékben és a fázisban is áramot jelez!Sőt,egy érdekes jelenség hogyha a nulláshoz teszem az indikátort akkor a hosszabító kapcsolóján elkezd égni a lámpa!!! Mi lehet ennek az oka? A földeléssel lenne a baj? Bocs hogy hosszúra sikeredett de nagyon sokat segítenétek ha megadnátok a korrekt választ.Kérem ne írjatok olyanokat hogy "hívj egy villanyszerelőt",nem azért tettem fel a kérdést.



#áram #áramkör #fázis #nullvezeték
2014. jan. 25. 16:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Valahol nagyon zárlatos az a hosszabbító.

(Remélem van valaki a közelben, aki le tudja kapcsolni az áramot ha gáz van.)

2014. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nullavezető szakadás!
2014. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

A hosszabbítón keresztül van világítás a speizben?hmmm..

Rossz a hosszabbító valahol el van törve benne a vezeték.

Vagy a dugvilla nyakánál esetleg az osztó ház előtt.

Az,hogy világít a ceruza csak azt jelzi a fázis jelen van,

de a "0"hiányzik.

2014. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Gugu Gabor ***** válasza:

Először is csak annyi hogy ha lehet tényleg hívj szakembert a magad és mások testi épségét veszélyezteted. (persze meg lehet tanulni mindent de nem biztos hogy éles helyzetben érdemes)

Az az indikátor az gondolom egy fázis ceruza, ez pont arra jó ami a neve vagyis jelzi ha van fázis. (viszont egy két más dolgot nem)

Nagyon zanzásítva:

Fázison "jön az áram" a 0 án "megy" a védőföldet nem a szolgáltatótól kapod az a házban van kiépítve ez nem szükséges a berendezések működéséhez, ez is pont annyit csinál hogy véd az áram ütéssel szemben vagyis az áram nem rajtad halad keresztül hanem a védő földön.



Vagyis a te esetedben valószínűleg a 0 val lesz a gond amit elég nehezen tudnál kimérni a fázis ceruzáddal.

Vagyis ahhoz hogy a lámpád égjen az egyik oldalról kell egy fázis ahol bejön az áram az izzóba és egy 0 ahol "elmegy belőle", ha egyik nincs meg a lámpa nem világít.

2014. jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nincs nulla-szakad a nullavezető !

A kérdésedből leszűrt tudással egyáltalán nem ajánlom hogy elkezdj barkácsolni épp ezért nem adok választ egyikre sem.

A villanyszerelés nem házibarkács kategória mint például az asztalos munkák-ha itt valamit elnézel vagy nem tudsz az nemcsak életveszélyes hanem tűzveszélyes is!Ezt tartsd szem előtt és szólj egy szakembernek mert nálad nem kis gondok vannak-szakadt nullavezető halálos balesetet is okozhat.

2014. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"Kérem ne írjatok olyanokat hogy "hívj egy villanyszerelőt""


Oké! Nem írom!


De miért gondolod, hogy itt elsajátítod azt a tudást, amit más évekig tanult és megfelelő gyakorlatot szerzett ebben a szakmában?!

Te lebecsülöd a villanyszerelő szakmát!

Ráadásul teszed ezt úgy, hogy még a legalapvetőbb ismereteid sincsenek meg!!!


Sajnos van egy "furcsa mellékhatása" az elektromosságnak!

Pont úgy néz ki az a vezeték is amelyikben áram van, mint amelyikben nincsen.

Majd rájössz ha megcsap, vagy ha csak a házat gyújtod fel...


Ne válaszolj!

Nem azért írtam.

2014. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Itt csak a hosszabítóval volt a hiba.Az nem veszélyes mert egyszerűen csak kidobom.Óvatos vagyok az árammal mindig.A helyzet az hogy hiába kérem a fatert hogy hívjon ki egy villanyszerelőt nem teszi.Rossz nézni hogy anyunak a sötétben kell tapogatóznia már jó pár hónapja.Nah,most kaptatok egy kis betekintést a családi életbe is.Én meg nem tudom hogy kit és honnan hívjak komolyan.Valamennyit már dolgoztam árammal felújítási munkáknál a sógorommal de ő azt mondja hogy ő sem igazán ért hozzá csak úgy nagyjából tudja hogy melyik drót hova megy és így dolgozik.

Most ő nincs itt,a nagyapám meg aki ezermester volt már sajnos elhunyt.Szeretnék valami megoldást találni a problémára.

2014. jan. 25. 18:52
 8/21 anonim válasza:

Ha villanyszerelőt akarsz hívni, akkor keresd meg a helyi újság hirdetés rovatát, biztos lesz ott egy-két hirdetés.


Az áramkör, mint a neve is jelzi, kör.

A konnektorban a malac két orra a fázis és a nulla, az egyiken "jön", a másikon egy" az áram, így lesz kör. A földelés a két kis kampó, alul, meg felül, az egy, és ugyanaz, azért van, hogy ha zárlatos lesz valami, mint ahogy a hosszabbítód is, akkor megvédjen, és ne rajtad folyjon pár amper, hanem a védőföldön.


Ha az izzók más foglalatban jók, és az izzófoglalat csak egyik lábán van fázis felkapcsolt állapotban, a másik pedig folytonosan össze van kötve a 0-val, akkor égnie KELL.


Ha mindkét érintkezőn van fázis a spájzban, akkor nem fog égni, mert a fizika gonosz dolog. Ez esetben viszont valami szintén zárlatos, hívj szakembert, mielőtt bajt csinálsz.


Amúgy hány éves vagy?

2014. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

1 az indikátor (fázisceruza) sokmindenre jó, de sokmindenre nagyon rossz is. egy olcsó univerzális műszerrel többre mennél.

mint írták "0" szakadás van. ami azért is veszélyes, mert a védővezetőn is megjelenhet a fázis. a lakásokban nem földelés van, hanem nullázás, ami egyéb védelmek miatt a földeléssel van egyesítve.

a hosszabbítónál a fázisceruzáddal egy "0"-t adtál a glimlámpának, ami a testeden át záródott a földdel.

a probléma ott van, hogy sok fogalom van, nem tudod az okokat és így valójában hiába javítanál meg valamit, esetleg óhatatlanul másik hibát generálhatsz, ami életveszélyes lehet, de erről fogalmad sincsen.és ezeket csak így itt nem lehet elmagyarázni, és egy egyszerű áramkör a valóságban már nem is olyan egyszerű, ha beleveszed a szabályos kialakítást is.

2014. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát nekem az az elképzelésem hogy:

1.)Ha a nulla is fázisos akkor azért nem világít a lámpa mert nincs elegendő potenciálkülönbség,ezért nincs is olyan áramerősség ami az "égéshez" elegendő.

2.)A kis lámpa a kapcsolón azért kezdett el égni mert a nullás fázishoz csatoltam a fázisceruzát amivel áramot vezettem el így már elegendő volt a potenciálkülönbség hogy a lámpa égni kezdjen.


Meggyőztetek,megkeresek egy villanyszerelőt,még nem tudom hogy újságon,interneten vagy ismerősökön keresztűl de nem fogok a drótokhoz nyúlni egyedűl.


De most ettől függetlenűl azért érdekelne hogy miként is véd meg mondjuk a földelés?Hiszen a 3-ik drót ami a földelésért felelős az is izolálva van a többitől vagy nem? És ha tényleg a nullás drót kontaktál a fázissal akkor zárlat van úgy jön ki de akkor miért nem történik semmi?Miért nem kapcsol le a "doboz"? 21 éves vagyok és nagyon kíváncsi.

2014. jan. 25. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!