Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fal glettelés kérdések. Te...

Fal glettelés kérdések. Te hogy csinálod? Vannak valamilyen trükkjeid amit megosztanál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


LE szeretnék festeni egy falat ezért előkészítésként lekapartam kompletten a diszperzit réteget. Borzasztó festék lehetett mert megpróbáltam rá glettelni, de a glettvas felszedte.

Most előtűnt a meszelt fal. Erre teszek majd mélyalapozót és ezt szeretném telibe glettelni.


Az lenne a kérdésem,hogy ti hogy szoktátok csinálni? Én úgy tudom festőtől,hogy bekeverem a glettet majd rá a glettvasra felhúzom a falra laposan tartva a vasat aztán jó erősen nyomv és szinte 90 fokban lehúzom a felesleget.

Ezzel szemben több videót láttam ahol rengeteg anyagot felvisz a fickó és csak szétsimítja.


http://www.youtube.com/watch?v=J9wpceIlxCU


Mi a véleményetek? Egyébként van valamilyen fortélyotok a gletteléssel kapcsolatban amit megosztanátok?



2012. jún. 13. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az egyenetlen fal miatt visz fel nagyobb réteget. Viszont ugye ez simán leeshet, ha túl sokra sikerül, és az alap képtelen megtartani.

Nem írtad, de ugye tudod, hogy le kell csiszolni a végén? Először érdesebb papírral, majd finomabbal. Érdemes egy fadarabot tenni a papír mögé, hogy egyenesre csiszolhasd a felületet.

2012. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a szétsimítós módszerrel szerintem az a gond, hogy nagyon pazarló, főleg ha nincs gyakorlatod. 90 fokban azért ne tartsd a vasat, mert ha megállsz egy pillanatra, rögtön belevág a friss glettbe. Inkább 45 fokban, és nyomd erősen.

A videón azért simogatja, hogy eltüntesse a sorjákat, de azzal ha nincs gyakorlatod, inkább ne kísérletezz, mert itt is félő, hogy ha nincs kellő gyakorlatod, akkor belevágsz és glettelheted újra a falat. A sorjákat durvább (100 körüli) csiszolópapírral másodpercek alatt le lehet szedni, utána meg az egész falat csiszold át finomabb (180) csiszolópapírral. Érdemes valamire ráfogni, akkor könnyebb dolgozni vele.

Tipp: lehetőleg a glettelést is, de a csiszolást mindenképpen napfényben csináld, úgy jobban látszanak az egyenetlenségek. Csiszoláshoz vegyél pormaszkot, mert különben meg lehet fulladni tőle. Én a bringás maszkomban csináltam :)

Még egy: az éleknél lehet, hogy kell egy kicsit szobrászkodni, hogy szép legyen. A legegyszerűbb, ha egyben csinálod az éleket, miután elsimítottad a glettet, az ujjaddal tudod kihúzni őket szépre. Ugyanez a módszer működik ablak, ajtó körül. Ha ujjlenyomatot hagysz, ne aggódj, majd csiszoláskor lejön.

2012. jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban soknak tűnik de szerintem az illető tudja mit csinál.Egyszer én is csináltam és én úgy gondoltam jó vékonyan húzom jó rányomom a vasat.Valóban kevesebb glett fogyott de fel is pergett festéskor.Felszedte a henger.Majd a többi helyen már festő csinálta.
2012. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

sok fajta glett anyag van!

van finom gipsz , van olyan ami kultéri erős ezt felhordod a falra egy hosszu escettel 15 20 cm es . pici viz mikor kezd huzni el simitod minden iránybol ,ez nem csiszolható glett .

van aki ugy glettel finoman krémesre csinálja , tedddy henger festő henger és felhordja a falra majd glett vassal nagy lepkével el huzza 2 szer igy meg csinálja mikor meg van száraz finoman át csiszolja .

...............

csináld igy ....le kapartad minden hol ugyes , portalanisd, mély alapozó , utána finoman enyhén krémes glettel gipszel huzd finoman telibe a falat , mikor száraz finom papirral csiszold meg ne nyomd rá a kezedet , portalanisd , ekkor 2 dik réteg glettelés következik , finom csiszolás megint , alapozód ha fehér a festékedből keverj hozzá szint kapjon szint az alapozód, ekkor gurisd le ujra , szerez egy lámpát jó fényeset , és nézd át alaposan minden folt csik huzd meg , ha szeretnél jo tanács megint ( mikor már finomman át nézzed a falat gletthez keverj kis szint ne legyen fehér, ez egy kis trukk, )

át nézted csiszolod , kis foltjaidat , ekkor 1 réteg festék kerul fel :) ujra átnézed kis hibákat lámpával, mikor kész vagy csiszolás , foltokat kicsit hengerel gurisd meg 2 dik réteg festés ellöt, nem lesz foltos a falad, meg száradt , és adj neki festhetsz ....!

2012. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


egész jól belejöttem,de egy dolog zavar. Bekeverem a glettet,glettelek vele (felken visszahúz) majd egy idő után iszonyú sűrű, alig kenhető lesz amit visszahúzok a glettvasra. Arra gondoltam,hogy talán a falról szed fel apró port vagy hasonló dolgokat amitől megkeményedik? Azért jutottam erre, mert ha újat szedek a vödörből az megint jó állagú.

2012. júl. 6. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!