Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi volna a legjobb módszer...

Mi volna a legjobb módszer vízmelegítéshez?

Figyelt kérdés

Néztem az átfolyós melegítőket:

Ez például nagyon tetszik, de nem ad elég melegvízet pl zuhanyzáshoz:

[link]


Egy komolyabb átfolyóshoz meg már kb 10 kw áram is kellhet.


A másik jelölt a FÉG átfolyós gázbojler volt, de ott a probléma leginkább az, hogy nem szeretném a lakótérben elhelyezni.


Gondoltam még arra is, hogy egy pufferes gázbojler füstcsövén átvezetem a fatüzelésű kandallóm forró füstjét, de nem tudom hogy bírná-e, másrészt rendes fűtés esetén nem leválasztható. (pillangószelep meg elágazás kéne hozzá a füstcsőben elég bonyolult) Bár nekem nagyon tetszene egy fatüzeléses megoldás.


A pufferes elektromos sokat fogyaszt, és sokat áll készenlétben.


Mi lenne a legjobb megoldás?


2015. jan. 4. 00:30
 1/7 A kérdező kommentje:

gondoltam arra is, hogy sima villanybojlert veszek és valahogy cirkuláltatom benne a vizet napkollektorról, télen meg a kályha víztérről.


Ezt meg lehet oldani akkor?

2015. jan. 4. 01:14
 2/7 waland ***** válasza:
Ez az utolsó még működhet is, csak nem a használati vizet keringeted, hanem egy csőkígyó van a bojlerban, ami úgy működik, mint a fűtőszál. Láttam már ilyet élőben.
2015. jan. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 waland ***** válasza:

Itt egy példa:

[link]

Ebben van elektromos fűtőszál is, és bele tudod vezetni a fűtéscsövet.

2015. jan. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oh koszi
2015. jan. 4. 13:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan most felvilágosítottál..... eddig puffertartály néven kerestem a HMV tárolókat, most meg, hogy kiderült, hogy rossz a kulcsszó, indirektet kellett volna néznem, egy új univerzum nyílt meg előttem fűtés terén. Mégegyszer nagyon köszönöm!
2015. jan. 4. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A pufferes az jó megoldás, sőt kombinálhatod a fa/széntüzelési rednszert alternatívval, nyárra. Elektromoss átfolyós nem rossz, de irdalmatlan mennyiségű áramfelvét egyszerre, a hálózatod bírja? 32 amper lehet úgy kevés, ha egyéb nagyfogyasztóid vannak. Hőtárolósnál amúgy sincs jobb , állandó hőmérséklet, és olcsóbb.

A pufferest meg tudod úgy is csinálni, hogy nyárron a tetőről a napkolllektorból melegíted a puffert. Nem is nagy ördöngősség.

Sztem ne neten kezd a nézelődést, hanem nézz be két három gépészboltba, ott elmondják az alapokat, utánna meg netről beszerzed a plusz infót. Hát nem feltétlen átfolyósat akarnál és csak melegvíznek, és nem akarsz kéményt, akkor van egy magyar gyártmányú mini cirkó csak egy gyartó van és a google kidobja, ez pufferes hőtárolós, és parapettes, semmi engedély nem kell, ha nem módosul a gázhálózat. Ha olyan puffertárolót veszel ami napkollektorkompatibilis, akkor közösen tud működni. De én inkább egy vízteres kandallót vennék, plusz egy kollektor kompatibilis tartályt.

A pufferes elektromos, amúgy nem feltetlen fogyaszt sokat, igaz készenlét miatt többször kapcsol, de nem nagy energiafelvétel, az átfolyós az kegyetlen(de normális átfolyós bojler is) drága.

Mennyi megevizet használsz? Milyen időközönként? Mekkora nyomás kell? Ezeket tedd fel magadnak. Amúgy egy új pufferes,villanybojler sztem egy átlagos családnál vélt használatot nézve olcsóbb bárminél. A beüzemelés, a gépészet költségeit és az esetleges gázterv,, (illetve annak módosulása miatt bekvetkezett egyéb költség, pl, ha gáztűzhelyed van, de nyílászárót cseréltél közben, akkor számíthasz extra elszívó vagy szellőzőre, jogszerűen kb. 100 és anélkúl gázterv sincs, hiába lakáson kívül teszed)

2015. jan. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A füstcsőre tekert csőkígyó nem rossz, de a munka(mert rézből kell, plusz az anyag azért betyáros, (persze ha esetleg van valahonnét hulló anyag, akkor simán király) amügy egy vízteressel kandallóval még mindig jobban jössz ki, és esztétikusabb is. amúgy kicsitbpálinkafőző kinézet ha nem burkolod el. A mini cirkóból van turbós is, és az belső az égésterű, így szénmonoxidtól nem kell tartani.
2015. jan. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!