Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jogosan akar bevasalni 2...

Jogosan akar bevasalni 2 kiszállási díjat ugyanazon családtól a szerelő? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés

Talán két hete vettem észre, hogy csepeg valahol a cirkó kazánunk. Nehezen lehet észrevenni, mert alatt borogató van, és az állandóan vizes. Felhívtam az Ariston szerelőt, aki az időszakos ellenőrzést is el szokta végezni a kazánnak. Elmagyaráztam, hogy szivárog a kazán és készítettem róla képet is, amiket elküldtem e-mailben. Ma ki is jött, de nem sikerült megjavítania, mert nem volt nála körpakolás. Kivette a régit, kitakarította, visszatette, de csak csepeg. Kiszámlázott 7 ezer forintot, amiben természetesen a kiszállási díj is benne van. Viszont a kazán műszaki ellenőrzéséért is ki akart számolni egy újabb kiszállási díjat, függetlenül attól, hogy a két munka ugyanazon a helyen van. Számomra ez nagyon logikátlan, kiszállási díjat kérni olyasmiért, miért egy lépést sem tett, mert már ott volt. Végül is a műszaki ellenőrzést nem végeztettük el.

A másik, ami kiverte a biztosítékot, hogy panelban több családnak is lenne műszaki vizsgára váró kazánja. Felajánlottam neki, hogy összehozunk 4-5 kazánt, és azt oldja meg egy kiszállási díjért. Persze nem engedett. Ahány kazánt ellenőriz, annyi kiszállási díj. Tudni kell azt, hogy ha a közeli nagyvárosban végzi az ellenőrzéseket, nem kell kiszállási díjat fizetni. Ha viszont kijön 30 km-re, 5 ezer forint kiszállási díjat kér. Ez eddig logikus. Ám, ha kijön és egy nap leellenőriz 5-6 kazánt egy lépcsőházon belül, akkor miért kell mind az 5-6 családnak kiszállási díjat fizetnie? Csak nekem furcsa ez?



2015. jan. 21. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát ezért nem szeretik az emberek kihívni a szerelőt. De nézd fordítva, neki sem mindegy hogy 5 vagy 25 esetleg 30 ezret tesz zsebre egy körből, keressetek valaki mást.
2015. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Én kihívnék egy másik szerelőt. Előre leegyeztetném a feltételeket és akkor a másikkal is beszélnék, hogy találtam jobbat. Ha gondolja ajánljon alá.
2015. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj, tegyél panaszt ellene az Aristonnál, sőt ha még ismersz valakit, az is nyugodtan tegyen. Ha nem teszel panaszt, megérdemled, mert benn soha nem fognak tudni arról, milyen "szakembert" ajánlanak.


Egyszer lehet kiszállási díjat kérnie, ha a két munkát egymás után végzi el, egyértelmű.


A számládon rajta van, hogy mire vett el 7E forintot? Mivel ha jól értem, a problémád nem oldotta meg. Ezt is add elő, hogy a pénzt kifizetted, de a probléma még fennáll, ajánljanak neked másik szerelőt.


Ha szerencséd van, megkapja a magáét a cégtől. Tipikus mohó ember, szeretne egy óra alatt 5-15E forintot is megkeresni, csak nevet kell neki adni, hogy mire is kéri. Ő a kiszállási díjat találta ki. Valójában kicsit sok egy szakmunkásnak. Vannak tisztességesek is, ne aggódj. :)


Saját példa: Immergas kazán beüzemelés. 20km-re lévő városban 1 cég foglalkozik vele, azt mondják beüzemelés 13E forint + 150Ft/km.


Másik város már 55km-re van, szintén 1 cég, mondom felhívom azt is. Azt mondják, beüzemelés 8E és 100Ft/km, de ha nem sürgős, pár napon belül járnak erre körúton gázkészülékek miatt, akkor megcsinálják. Így is lett, kiszállást nem is kértek :).

2015. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

ilyen az élet...szeretne mindenki jól járni.


...ez nem mindig sikerül.


elhajtani a szerelőt, keresni kell egy barátságosabb árakkal dolgozót...


azért javaslom elgondolkodni a szervíz mottóján:


ha ön az elvégzett munkát jól, gyorsan, olcsón szeretné, ne ide jöjjön..nálunk csak kettő teljesülhet egyszerre a kívánságból...a három együtt soha.

2015. jan. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Teljesen azonosulni tudok a felháborodásoddal! aki előhozakodik azzal, hogy neki is meg kell élni...azt nem kommmentálom, mert csúnya lenne.

A kapzsiságnak nincs határa. Én ezt biztosan nem nyelném le

2015. dec. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!