Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beépített WC tartály javítható...

Beépített WC tartály javítható-e, ha állandóan folyik, vagy marad a falbontás?

Figyelt kérdés

A beömlőszelepet már szétszedtem, vízkőtelenítettem, de nem azzal van a gond, mert a tartály telítődése közben is elfolyik a víz. A gumiharangot és vele együtt a rajta áthaladó túlfolyócsövet is kivettem, az nem volt túl vízköves és nagyon elöregedve sincs, bár lehetne puhább a gumi.

Az is probléma, hogy a kicsiny szerelőnyílás miatt nem lehet rendesen hozzáférni a tartály aljához, csak egy tükörrel néztem be a kiömlőlyukhoz, de ott sem láttam semmi rendelleneset. Ennek ellenére percenként legalább 1 liter víz elfolyik.

Sajnos elég névtelen márkájú a tartály (a gumiharang szerkezetére Kariba van írva), így alkatrészt sem találok hozzá a neten. Mit lehetne tenni?


2010. febr. 8. 21:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocs én sem olvasok figyelmesen. Bizonyos típusokon van egy rugó, ami leszorítja a leeresztő szelep gumi lapját, elég valószínűtlen, de más tippem nincs, lehet, hogy elgyengült, vagy szét korrodált esetleg...

Más tippem nincs így látatlanban.

Amit bírsz, szedj ki belőle és irány egy komoly épületgépészeti áruházba (nem OBI, meg PRAKTIKER), hátha ráismernek, melyik típusú tartály és tudnak adni hozzá alkatrészt.

2010. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Sikerült valahogy megoldani ? Pontosan ugyanez a problémám. Nagyon örülnék, ha megosztanád mi lett végül a megoldás. Köszi!
2014. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Fordulj a Kariba tartályok magyarországi forgalmazójához, a Vivaco Kft.-hez! www.vivaco.hu
2016. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 secunda válasza:

Először is tisztázzuk mik lehetnek a hibajelenségek. Igaz hogy rengeteg fajta falba építhető WC. tartály van forgalomban, de a működési elve szinte mindegyiknek ugyan az. Adott egy WC. tartály egy, töltő szelepet és egy leeresztő szelep. Általában a folyást valamelyik fő egység hibája okozza.


A legtipikusabb meghibásodások a következők lehetnek:

1. töltőszelep nem zár el, ezért túl tölt.

2. leeresztő szelep nem zár megfelelően, ezért elfolyik a víz, így folyamatosan kéri a vizet a töltő szeleptől.

3. mechanikai sérülések (törés, deformálódás, ezért nem zár megfelelően az egység.


Amennyiben házilag szeretnénk megjavítani a beépített WC. tartályunkat a következőket tehetjük:


Szereljük le a vezérlő panelt (egygombos, kétgombos), majd zárjuk el a töltő szelep sarok csapját. Ezután már csak a kézügyességünkön és a meglévő szerszámjainkon múlik, hogy ki tudjuk-e szerelni a töltő szelepet és a leeresztő szelepet. Általában csak a záró tömítések cseréjére van szükség, de nem minden típushoz kapható felújító tömítés készlet. Ha biztosra akarunk menni, ne javítgassuk, hanem vásároljunk márka azonos új egységet, (nem olyan drága)majd szereljük össze. Ha ügyesek voltunk, hosszú évekig tökéletesen fog újra működni a falba épített WC. tartályunk.

2018. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nagyon jokat irtak . En elzartam a sarokszelepet aztan majd tavasszal . Van egy masik wc nk is raadasul jobbara leontom a furdovizzel . Az elromlottat csak a szemet pesti rokonaink hasz naltak amikor evente ketszer megjelentek . Hihetlen hogy egy grohe 3 ev utan elromoljon . Az angol wc tenyleg brutalis pazarlas ennek is nemsokara vege lesz . Szerintem a mai fiatalok meg megerik hogy furdovizuk sem less . Itt tatan a 25 nk s kemeny viz mindent tonkretesz mar 50 eve . De ez nem erdekli a magyart . Futballstadionok , fesztivalok , hosszu hetvegek , popkoncertek , ez kell a jonepnek .
2022. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!