Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek a képen található...

Szerintetek a képen található legfelső bicska megér 19 ezer forintot?

Figyelt kérdés

[link]


Az éle C440 acélból, míg a markolata pedig rózsafából készült. Egy iparművész készíti.



2015. febr. 10. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyit ér meg, amennyit adnak érte. Én még tíz forintot sem adnák érte. Mégha aranyozott lenne is.
2015. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kovpet ***** válasza:

A 440C nem valami extra acél, de itt nem is ez számít. Ezt sok kézimunkával készíti egy népi iparművész, tehát azért fizetsz, mert egy használható, egyedi műtárgy lesz a tulajdonodban, aminek hagyományai, történelme van.


Ha azt veszed, hogy egy minőségi kínai bicska 5 ezer forint és csak a használati értékét nézed, akkor nem ér meg annyit. Ha a szépséget és az egyediséget nézed, akkor 100 kínai bicskányit is ér.


Egy alap Spyderco is kb egy 20-as és az tömeggyártott. De a használati értéke meg több mint ezé.


Mindenki döntse el maga, hogy megéri-e neki megvenni.


Szerintem nagyon szép kés.

2015. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akár meg is érhet annyit, hiszen nem egy automata gépsor fossa percenként százas tételben. A c440 már elég jó pengeanyag, főleg, ha nincs kiégetve köszörüléssel a szén belőle, a kép alapján pedig szép munka az a kés. Biztosan nem egy napot dolgozott rajta a késes mester aki készítette, ha tudsz rá annyit áldozni, szerintem megéri.
2015. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szépek, sztem megéri, de ez egyéni vélemény. itt egy elég neves több generációs késkészítő: [link]
2015. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk Debrecenben egy késesnek volt a Tesco áruházban is boltja, meg a Plázában is. Ugyanazt a bicskát a Tescoban 4.900 forintért, a Plázában 45.000 forintért adta. Egyszer együtt ebédeltünk, és rákérdeztem, hogy jól látom-e a dolgot. Helyeselte, hogy igen, ugyanarról a bicskáról van szó. És meg is indokolta, hogy a Plázába járó sznobok, ha olcsóbban adná nem vennék meg. Így a Plázában is fogy rendesen, és a Tescoban is...
2015. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem! Ezek damaszt (rétegelt)acél pengések és szintén neves mestertől. Ezek jobban megérik,hidd el! [link]
2015. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kovpet ***** válasza:
# 6: Ez ízlés dolga, nekem pl nem tetszik a damaszt penge, pedig értékelem a folyamatot, ahogy csinálják.
2015. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek Varga Tamás kései. Biztos, hogy jók is, nem csak szépek, de én ha már magyar mestertől vásárolok, akkor valamelyik hagyományos magyar bicskafajtát venném meg. (szalonnázó, fejes, maskara, stb)
2015. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!