Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mig 240. es heggesztő miért...

Mig 240. es heggesztő miért csak pár másodpercig működik egyszerre? Újra nyomom ismét működik, de csak pár mp. Ig. Hogyan tudom úgy beállítani, hogy vékony llemezt se égesse?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 21:22
 1/3 anonim válasza:
Minden bizonnyal az automata szakaszoló be van kapcsolva. Milyen típusú gépről beszélünk? Igazából addig érdemleges választ nem is kapsz míg a gép márkája és típusa ki nem derül.
2015. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mig 240
2015. febr. 17. 14:37
 3/3 anonim válasza:

Bocs, hogy eddig nem válaszoltam, de nem értem rá.

Ha jól emlékszem akkor a baloldalon a vezérlőpanelen van három piros pótméter. Az egyik az előtolás szabályzó, a másik kettő a félautomata szakaszoló üzemmód szabályzói. Mivel külön kapcsolója nincs a szakasz hegesztő üzemmódnak - akkor aktiválódik, ha ezek a potméterek ki vannak mozdítva alaphelyzetből. Tehát ezeket kell "0" helyzetbe állítanod.

A vékony lemez alatt mit értesz? Kasznizni akarsz vele? Vagyis cca. 1-1,5 mm lemezvastagságot akarsz vele hegeszteni?

A jobb oldalon van két fehér forgató kapcsoló. Az egyik a durva, a másik a finom áramszabályzó. Azt nézd meg, hogy melyik mennyi fokozatra állítható. Írd meg, aztán majd mondom tovább, de ha könnyebb akkor küld el privátban.

2015. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!