Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen átmérőjü kutat érdemes...

Milyen átmérőjü kutat érdemes fúrni? Magam furnám, saját készítésü fúróval. Várok hasznos tanácsokat.

Figyelt kérdés
2015. márc. 15. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Engedély ?
2015. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden a helytől függ, ahol fúrni tervezel. A helyi adottságok nélkül erre nem lehet választ adni.
2015. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"saját készítésü fúróval" Erröl tudnál valami leirást adni esetleg priviben?
2015. márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az Alföldön könnyen megy. Az ismerősök a tanyavilágban saját maguknak fúrják. általában 50-s csövet használnak errefelé,ebbe "bejógatós" 8m-s kpe megy bele,békanyelves lábszeleppel a végén....igaz,itt 12~18m-n víz van.
2015. márc. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 puritan ***** válasza:

Én a garázsban a szerelőakna alján fúrtam kutat, saját készítésű fúróval. Meg sem fordult a fejemben hogy bárkitől megkérdezzem, hogy a saját házamban, telkemen szabad-e.


18-20cm az átmérője. Nálunk kb. 5,5m-en van víz. Odáig viszonylag könnyen, nyílegyenesen lement a lyuk. Ott viszont van egy durva kavicsos réteg. Na, ezen nem tudtam túljutni, mert amennyi kavicsot kihozott a fúró, annyi be is omlott oldalról. Nem mélyült a kút, csak lett egy nagy öblös, széles rész az alján. Időnként van benne víz, de szárazabb időben nem. Kútnak nem lehetett használni. Később nem folytattam a dolgot, mert a kút kérdés megoldódott másképpen.


Ugyanezzel a fúróval viszont apámnál a kert közepén, vagy 15-20 évvel korábban fúrtunk egy kutat, amiben azóta is van víz.

2015. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!