Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik villanykapcsolót kell...

Melyik villanykapcsolót kell vennem?

Figyelt kérdés

Neten nézegettem egy webáruházban kapcsolókat, de nem tudom melyiket vegyem.

Egyszerű sima menyezeti lámpát kapcsolni.

Melyiket kell vennem?


1: váltókapcsoló ( tudom ez inkább lépcsőknél pl, ahol lehet fel le kapcsolni)

2: Egypólusú kapcsoló

3: Nyomókapcsoló



2015. ápr. 21. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egypólusú
2015. ápr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Többi nem is alkalmas a célra?
2015. ápr. 21. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A váltó is alkalmas rá.

Végül is a nyomó is, csak kényelmetlen, folyamatosan nyomni kell, amikor azt akarod, hogy égjen...

2015. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:D köszönom

jó, látszik, hogy nem értek nagyon hozzá, de így már okés

2015. ápr. 21. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerencséd van, hogy keresztkapcsolóval nem találkoztál... :-)Váltókapcsoló arra való, hogy megfelelően bekötve két ponton is nyitható illetve zárható legyen a kapcsolók által vezérelt világítás áramköre. Nyomókapcsolóval legtöbb esetben lakáscsengőt lehet működtetni, mert csak benyomva ad áramot a kapcsolószálnak. Egypólusú kapcsolóra lesz szükséged. :-)
2015. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nyomógombbal is lehet világítást vagy bármi mást üzemelteni. nálunk is úgy van, sőtt nálunk 12volt a kapcsoló feszültség
2015. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én feltételeztem a normál, hagyományos elektromos rendszert. Az impulzusvezérelt világítás valóban jó és korszerű dolog, de ott nem házilag szokták mókolni a mennyezeti lámpa bekötést.
2015. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!