Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha otthoni kisgenerátort...

Ha otthoni kisgenerátort akarok létesíteni (szélerőműre gondoltam de napelem is tökéletes) a következő érdekel, kb mennyiért és mien lehetőségekkel épithetem meg?

Figyelt kérdés
Hallotam a zártteres akus megoldásrol és a szolgáltatonak leszolgáltatott felesleg áramrol csak az érdekelne hogy meik éri meg jobban hosszútávon , apropó akut próbáltam keresni hozzá hátha találok valami olyat ami eltárolja de sehol se találtam szóval azzal kapcsolatba is várnék valami választ ha tud valaki segíteni köszönöm előre is :)

#kecske #Kisgenerátor #házi kisgenerátor
2015. máj. 4. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:

lehet itt játszani a mekkmestert, de a kérdésből az jön le, hogy inkább ne


hívj fel egy napelemes szakit és majd ő felszerelni

nem aksival szokás ezeket a cuccokat üzemeltetni hanem inverterrel, ami hozzákapcsolható a közhálózathoz, és akkor csak a különbözetedet fizeted ki

2015. máj. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elektromos áram tárolására hatékony módszer a mai napig nincsen, így egyértelműen a oda-vissza mérő órát javaslom... De hogy ezt mind megvalósítsd egyedül, hááát......
2015. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Joci otthon megépíti...

Hajrá! Biztos fog a szomszédság örülni a mekk mester alkotásoknak...

2015. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

akku ügy elég egyszerű, veszel egy adag ólomakkumulátort. megfelelő feszültségűt és elég nagyot a tároláshoz. aztán kell egy inverter, ami ezt visszaalakítja neked 230V AC-ra. ha lehet (drágább)akkor sinuszosra, mert valami érzékeny lehet rá, vagy két kapcsolóüzemű inverter(táp) olyan tüskéket gyárt a hálózatra, hogy tönkretesz valamit, vagy egymást.

oda-vissza mérős éri meg jobban, mert eleve a nem felhasznált energiád visszaforgatja az órát, így este pedig ingyen világítasz. a különbözetet elszámolja a szolgáltató. viszont nem fizet vissza; pontosabban az nehezebb ügy(jövedelem), inkább jóváírják a következő időszakra. Erre a célra viszont csak a szolgáltató által elfogadott inverter-visszatápláló jó, ami hát bazi drága, több 100E Ft. aztán a papírmunka, kötözködés stb. így ezt jobb a telepítő céggel intéztetni.

2015. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4edik válaszoló , igazábol én már szeretném hanyagolni minden féle kapcsolatot az áram szolgáltatóval, szóval ugy szeretném megoldani hogy ne kelljen ott problémázni hogy a szolgáltatónak mi baja az én számláimmal mert már nem egyszer megszívtuk én inkább az akkumulátoros megoldás felé hajlok , a másik meg a szomszédokkal megbeszélem mert velük még az ilyen dolgok megbeszélgethetőek , hallotam hogy netalántán a kormányzatot is megkérhetném hogy megépítse ha ki fizetjük de az már multkor amikor az utat bövitettetük volna akkor is kétszer fizettete meg velünk az árát aztán még a felbérelt cég is abba hagyta az építést mert kiderült hogy az életbe nem fogják nekik ki fizetni , szóval az ilyen kormányzati és szolgáltatós dolgokat szeretném hanyagolni
2015. máj. 5. 14:35
 6/7 anonim ***** válasza:

4 vagyok

ehhez az kell, hogy viszonylagosan alacsony legyen az energiafelhasználásod. nagyon sokat nem tudsz tárolni. akik önellátásra rendezkednek be, az aut.mosógépet és sok más nagy teljesítményű berendezéseket hanyagolnak.

ehhez számold ki a fogyasztásodat és a max teljestmény szükségletet.ezek után kalkulálhatsz.

napelemekre érdemes biztosítást kötni, mert egy extra jégeső össze is törheti. és az inverter kérdése amit leírtam. ezeknek fórumokon tudsz jobban utánanézni.

2015. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Sziget üzemnek" hívják azt a megoldást, amit te szeretnél. (Eltárolni akkumulátorokban az elektromos energiát, későbbi felhasznnálás végett.) Azért nem találtál hozzá való akkumulátort, mert az ára nem a te szemednek (az enyémnek se) való, leesnél a székről... (És persze kínai oldalakon kell keresni.)

Persze attól függ, mekkora időszakot szeretnél áthidalni? Egy éjszakát? Vagy egy egész hetet (borús hetet)?

Nekem 2 éve van napelemem, és általában napi szinten jegyzőkönyvezem a termelést, fogyasztást. Volt olyan hét, amikor 2 kWh-t termeltem egy egész hét alatt, és volt amikor 200 kWh-nál is többet. Ha olyat szeretnél, hogy egy egész borongós hetet kibirj akkumulátorról, akkor minimum 3-4 millióba fog kerülni csak az akkumulátor. És már egész jó litiumhidrid aksik vannak, többsége 1000-1500 feltöltés-kisütést is kibír. Szóval 3-5 év múlva, az egész 3 milliós akku-pakkodat cserélheted!

Nem véletlen, hogy egy jó Fronius inverter (3-5 kW méretben) olyan 300 ezer körül van, ugyanez egybeépítve olyan szünetmentessel, ami 8 órát kibír már jóval több mint 2 millió forint.

Amúgy az egész rendszer telepítéssel együtt bőven kijön 2 misiből (3,5 kW).


Én a feltáplálok az EON-nak verziót választottam. Júniusban a nappal 16 óra hossza, és sokat termelek, mert sok a napsütés. Decemberben a nappal csak 8 óra hossza, és keveset termelek. Nincs az az akku-szett, amivel a nyáron megtermelt áramot a téli borult, ködös, hosszú-éjszakás időkre el bírnám tenni. Évenként egyszer szaldós elszámolással elszámolok az EON-nal. (Tavaly például vagy 8 ezer forintot ki kellett volna számlázzak az EON-nak, mert túltermelésem volt, de nem tettem, mert körülményes lett volna, legyenek boldogok a 8 eFt-ommal.


Amúgy itt a lentebbi linken minden korrektül le van írva, ill. az összes nyomtatvány pdf formátumban letölthető. Az ügyemenet amúgy kicsit vontatott, de minden megkeresésedre a törvényes 30 napos határidőn belül válaszolnak.


[link]

2015. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!