Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nehezen folyt le a mosogató,...

Nehezen folyt le a mosogató, megpumpáltam, erre most már szinte egyáltalán nem folyik le. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
A túlfolyót bedugtam, hogy a pumpálás ereje ne arra menjen, utána beleeresztettem pár liter vizet, és erősen megpumpáltam. Nem segített, sőt, rosszabb lett. Tudom, hogy itt már görény a megoldás, csak elméletben, hogy lehet ez, hogy még jobban eldugul tőle? (Előzetesen egy fazék 100 fokos NaOH-s vizet öntöttem bele, hogy "fellazítsa" kicsit a dugulást.)

2015. jún. 10. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:

A mosogatót minek kell foschpunepával vegzálni? Szétszedni próbáltad már? Az se mindegy milyen kivitelű. Ha ilyen:

[link]

segíthet a görény, illetve a pumpa.

Ha viszont ilyen:

[link]

még ronthat is rajta, mert a vékony átömlési keresztmetszetbe visszapumpálod a kaksit...

2015. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szétszedtem a csöveket a falig és teljesen kipucoltam. Nem ott van a baj, hanem a falban, szerintem hallom is, hol kb. 2 méterre a kiállástól.
2015. jún. 10. 12:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Jaaaj, ilyet én is csináltam már :D A párom eléggé morcos volt utána, amikor neki kellett megcsinálnia.

Az történhetett, hogy a lúggal fellazítottad a dugulás egy részét. Majd ezek után a pumpálással a fellazult részt beszorítottad oda, ahol eddig folyt a víz.


Tanulság: ha tényleg nagy a baj, akkor a lefolyótísztítózás sajnos többet árt, mint használ.

2015. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gépi csőgörény megoldja a gondot.
2015. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nálunk is nagyon hosszú a konyhai lefolyócső szakasz, amely tele van még könyökkel. A keresztmetszete a csőnek sajnos 50-es átmérőjű. A lejtése sem ideális ennek a csőnek.

Amikor kezd eldugulni, mindenféle folyákony, erre a célra kifejlesztett folyákony szereket öntöttem bele. Meg kell mondani, csak viszik a pénzt. Nomálisan nem jött rendbe. Ezektől valamivel jobban folyik le a szennyvíz. (Szűrő van a mosogatóban.)

Később vásároltam csőspirált. Azzel kezdtem el tüfködni. Ezek valamivel jobb eredményt adnak. De utána sok a macera. Megtisztítása a spirálnak, fertőtlenítése, hosszú ideig csatornaszagot érez az ember az orrában. De a végén ez sem hozott eredményt.

Kihíívtam egy duguláselhárító szakembert, Mutattam neki a spirálomat. Mondta, ez nem jó, kicsi a végén levő bökő fej. Ő bevezett a gépi spirálját, amely olyann volt, hogy a vízcsapról is nyomatott közben hozzá vizet. A spirálja meg olyan kialakítású volt, hogy visszahúzáskor egy műanyag tömlőbe ment vissza, így egyáltalában nem koszolt vele. Mondta, az általánosságban kapható spirálok feje kicsi. A zsírdugót átböki, amely a spriiál visszahúzásakor visszarendeződik.

Kb. 40-50 perces munkával, csövek visszaszerelésével kész is lett. Azóta normálisan működik a lefolyó. "Szalad" le a mosógatóból a víz. Igaz, a duguláselhárítás 8 ezer Ft-ba került, de ha jól megnézem, az addig vásárolt szerek is kerültek ennyibe és nem sok eredményt hoztak.

Így nem az embernek kellett vele kínlódnia. Nem koszolt. Nem kellett utána nagytakarítást végezni.

Szerinte megérte.

2015. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Slaggal bedugod, ameddig csak bemergy. Körbetömködöd rossz ruhadarabbal, és megnyitod a slagot.
2015. jún. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kaptam kölcsön kézi görényt, azzal sikerült elhárítani a problémát. Köszönöm mindenkinek!
2015. jún. 11. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!