Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 4 lapát sóder 1 cement elég...

4 lapát sóder 1 cement elég 10 centis járdához vagy több cementet tegyek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 16. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Valaki azt fogja mondani, hogy elég, valaki meg azt, hogy inkább csináld 3:1-ben... én is ez utóbbi csoportba tartozok...
2015. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én meg az előbbibe. Bőven elég.
2015. jún. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is a 3:1 arányt szeretem.

Nincs annál hálátlanabb feladat, mint amikor az újonnan készített járdát 1-2 év múlva már toldozni foldozni kell, aztán végül felszedni és újra megcsinálni. Mind a két oldali szomszédom így járt. Az egyik a kevés cement miatt szívta meg, a másik meg kánikulában betonozott, nem takarta, nem locsolta elégszer, megégett neki a beton...

2015. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hagyod elégni a betont (ilyen időben könnyen el tud, ha nem kap időben vizet) akkor már a 4:1 keverési arány is megfelelő lehet. Amit tudni kell róla, az az, hogy a téli sózást kevésbé fogja bírni. A 3:1 aránnyal készített betonnal már nem lesz ilyen problémád. Viszont az még könnyebben elég, ha nincs locsolva. Ha nem akarod, hogy később szétrepedezzen, megsüllyedjen, akkor szedjél ki neki tükröt, és tömörítsél alá sóderból alapot, és háló sem lenne rossz bele.
2015. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!