Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Épített már valaki otthon...

Épített már valaki otthon magának sörkollektort?

Figyelt kérdés
mik a tapasztalatok? én helyileg borsodban csinálnám az enyémet. Valakinek esetleg tipp jó tanács, hogyan?
2015. júl. 14. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm csinált, de csak a baj volt vele. Elméletben nagyon jól ment neki, de gyakorlatban nem. Amikor elkezdte a dobozok tetejét és alját levágni, úgy elvágta e tenyerét, hogy 8 öltéssel kellett össze varrni. Szépen be is gyógyult, majd folytatta a munkát. El is készült, majd jött az a feladat, hogy a kiválasztott helyre felrakja. Ez a hely a kamra volt. Fel is ment, mér csavarozta fel a kollektort, amikor a pala tető beszakadt alatta. A bordája zúzódott, combcsontja eltört és a sípcsontja szilánkosra tört amit műteni kellett többször is. Szóval ha bele kezdesz csak óvatosan! Egyéb tanácsot nem tudok neked adni.
2015. júl. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobban jársz, ha sima 100-as pvc csőből csinálod, és matt feketére fested. A sörösdobozaidat meg add le a TESCO-ban, egy tizes darabja. Az árából kitelik a pvc cső - és akkor nem kaszabolod össze magad a sörös dobozok nyírásával...
2015. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és melyikből érdemesebb? melyiknek jobb a hőátadó képessége? te is csináltál esetleg?
2015. júl. 15. 14:15
 4/12 anonim ***** válasza:

A legolcsóbbat venném. És feketére festeném. A napsugárzás néhány év alatt úgyis szétégeti. Nem keresgélném a legjobb hőátadó képességűt.


[link]

2015. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
első, sírva röhögtem a válaszodon :D :D mennyit megér egyeseknek egy kis környezetkímélő melegvíz :D
2015. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi azokban a pillanatokban nem röhögtünk rajta. De ma már a tesóm is nevet ezen az egészen. Bár azóta sincs sörkollektor a tetőn.
2015. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
#5-ös, szerintem a sörkollektorral nem melegvizet, hanem meleg levegőt lehet csinálni...
2015. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Helló!

Én most kb. egy hónapja fejeztem be és szereltem fel a falra!

Tapasztalataim?!

Barkácsolás! Így eleve úgy álltam neki, hogy ha nem is működik úgy, ahogy a neten találtam róla leírásokat, akkor is jól szórakozok amíg megépítem!

Barkácsolás, tehát valóban fokozottan oda kell figyelni a sérülések elkerülésére (fúrsz, faragsz, fűrészelsz! Ezek mind veszélyesek is lehetnek!)

A propagandaként, szinte mindenhol az első sorokban olvasható "Fillérekből megépíthető", természetesen hülyeség! Az enyém, cc. 40-50 ezerből működik jelenleg is 35'C levegőt fújva a lakásba és a szobában 20+ 'C van. A sörös dobozok ingyen voltak (kaptam őket), a faanyag szintén ingyen volt leszámítva a hátoldalnak használt OSB lemezt. Amit meg kellett vennem az a festék, a ragasztó, a szilikon, a szigetelés, tükörfólia és a polikarbonát lemez ami mellbe vágott a maga 12000 forintos árával! ;)csőventilátort használok hozzá ami leheletként fújja be a meleg levegőt.

Érdekesség volt, hogy amikor elkészültem vele, de még nem szereltem fel a falra, kipróbáltam és 60'C-os levegő jött ki belőle úgy, hogy merőlegesen a napra állítottam. Ekkor volt a kinti hőmérséklet nagyjából 17 fok.

Most délnyugati irányban van felszerelve és ~27'C-ra beállítva a csőtermosztát! Tehát ha eléri ezt a hőfokot a kollektorban levő hőmérséklet, akkor elindul és amíg ez alá nem esik, addig megy. Ez általában délután 2 és 4 között történik meg.

Nincs beépített hőmérőm, de időközönként rá szoktam mérni hogy mekkora a beáramló levegő hőmérséklete és volt, hogy 40+ mértem (ennél feljebb nem nagyon ment felszerelve).


Amire oda kell figyelni (ha még nem késtem el nagyon a tanáccsal), akkor az a szigetelés! Ez miatt, nekem egyszer szét kellett szednem és megigazítanom a burkolatot, mert elszökött a meleg levegő...


Ha még nem csináltad meg, akkor sok sikert hozzá. ha igen, akkor kérlek oszd meg velünk a tapasztalataidat!

2015. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sikerült összerakni? Működik?
2016. okt. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves #8-as, szeretném kérdezni, hogy hány munkaóra volt kb a teljes kivitelezés?
2016. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!