Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Épített már valaki otthon...

Épített már valaki otthon magának sörkollektort?

Figyelt kérdés
mik a tapasztalatok? én helyileg borsodban csinálnám az enyémet. Valakinek esetleg tipp jó tanács, hogyan?
2015. júl. 14. 13:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Passz! :D :D :D

Nyilván nem arra vagy kíváncsi, hogy az elhatározástól a megvalósításig mennyi idő telt el, mert azt lehet hónapokban (ha nem években) számolni. :)

A valójában ráfordított idő?!

Talán a legtöbb időt az vett el, hogy a sörös dobozokat előkészítsem a célnak. nem tudnám megmondani, hogy mennyi ideig tartott... egyesével levágni a dobozok végeit, kimosni a dobozokból a bennük maradt cuccot, majd összeragasztgatni és lefesteni.... Ez azért elég tökölős volt! :D De ha csak ezzel foglalkozol, akkor mondjuk 1-2 (talán három) nap alatt meg vagy vele (száradást nem számolva)

A barkácsolás, viszonylag gyorsan megvolt (talán 3-4 óra). A festésnél várni kell ugye a száradásra, mind a dobozoknál, mind a kollektorháznál, szóval ez mindenképpen plusz idő, de amíg az egyik szárad, addig másik folyamattal lehet kitölteni az időt.

A fal kifúrása-javítása szintén 2-3 óra. Feltenni a falra nem nagy ördöngösség, bár lehet nem árt hozzá egy kis segítség, mert van súlya!


Remélem ki tudod venni a leírtakból amire kíváncsi vagy.

2016. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Igen, köszönöm szépen az információkat.

Nyilván én is az effektív munkára voltam kíváncsi, és nagyon jól el lehet igazodni azon, amit írsz.

[Kertészkedek otthon és a feleségem nem szokta érteni, amikor mondom, hogy a világ legdrágább zöldségét, vagy gyümölcsét eszi - cserébe érett, finom és zamatos, és biztosan lejárt minden permetszer várakozási ideje. De én a saját munkadíjamat, egy kb 5 ezer forintos óradíjat is fel szoktam számolni].

Ez miatt is kérdeztem, hogy a 60 eFT alapanyag költséghez, kb mennyi munkaóra járul kvázi-költségként a sörkollektor építéshez. Oké, hogy hobbi, meg készségfejlesztés, de akkor is :-)

2016. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!