Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem tudom milyen vezetéket...

Fürkész00 kérdése:

Nem tudom milyen vezetéket szoktak sima (nem csillár) villanykapcsolónál behúzni. Újabban oda is 3 eres kábelt szoktak bekötni, vagy ahhoz nem kell föld? Milyen keresztmetszetű és hány eres kell oda? Elég egy 2x0,75-ös réz? ELvileg az is elbír 10 A-t

Figyelt kérdés
Bevéstem a csöveket, meg dobozokat. Gerincnek 3x2,5-ös, konnektor leállásnak 3x 1,5-ös réz vezetéket használok. Szeretném kérni, hogy csak szakemberek, vagy valóban hozzá értők válaszoljanak, mert nem a kókler munkamódszerek érdekelnek.

2015. júl. 20. 14:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
azta a qva te köpenyszigetelésű vezetékkel akartad csinálni? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2015. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%

Eleve nem húzunk sehova 0,75-ös rezet... 1,5 alatt nem dolgozunk (főleg mert a legelterjedtebbe beszerezhető WAGO-k 1,5-nél kezdődnek, létezik már 0,5-ös is, csak ritka mint a fehér holló).


A csillárkiálláshoz is el kell vezetni a védővezetőt, mert nem tudhatod, hogy ami csillárt majd oda szerelsz azt be kell-e majd kössed a védővezetőbe vagy sem.

A gerincnek 3x2,5-es leállásnak 3x1,5-is egy "technikai babona" eredménye, mert a legkisebb keresztmetszetre kell a védelmet meghatározni, és így max. C13-as kismegszakítót használhatsz, mert a 1,5-es vezetéket legfeljebb azzal szabad védeni! (ld. legujabb szabványok). Tehát felesleges küzdeni a 2,5-es gerinccel. Vagy azt csinálod, hogy több áramkörre osztod a házat (ami eleve célszerű, mert pl. ha a világítást külön szeded azt bekötheted a fi relé elé, és ha lever a fi-reléd akkor nem kell vaksötétben botorkáljál a laksában amíg visszakapcsolod).

2015. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Azért nem hívok szakembert, mert nincs hozzá "kedvem". És azért szakemberek tanácsait kérem, mert ha kóklerek okoskodnak kóklernek, abból biztosan nem lesz semmi jó. Ellenben, ha szakember okosít egy kóklert, akkor abból talán a kókler is tanulhat valamit. A 2,5 gerincet áramkörönként értettem. Azt nem írtam, hogy milyen típusú vezetéket akarok használni. Viszont a 3x1,5-ös vezeték, vagy 3 eres kábel megevezés tűnt a legegyszerűbbnek. De a kérdés nem a vezeték típusára irányult, hanem a vezető szálak számára és keresztmetszetére. Tehát azon fölösleges pörögni, hogy hülye vagyok, mert ilyen, meg olyan vezetéket akarok használni, mert azt nem is írtam. :) Viszont köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!
2015. júl. 22. 08:36
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
figyelj kedves kérdező! ha azt mondod hogy 3 eres vezeték akkor nem arra kell gondolni hogy mennyi vezeték van a védőcsőbe hanem hogy köpenyszigetelésű kiskábel tehát egybe van szigetelve 3 vezeték és az nem oda illik ezért nem értik hogy miért olyan vezetéket akarsz oda rakni
2015. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 puritan ***** válasza:
22%

Kedves kérdező!

Az 5-ös, 8-as válaszolóra hallgass. Néhány szóban leírta, amit erre a kérdésre le lehet.


5-ös válaszoló!

Én nagyon nagy ívben lesz.rom, hogy a hozzászólásaimra ki mit nyomogat. Ezt javaslom neked is!

:-)))))

2015. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
88%

A több mint 2200 wattos lámpán jót röhögtem.

Egy ventilátoros hősugárzó ennél kisebb fogyasztású általában.

2016. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!