Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zártszelvényre fémekre milyen...

Zártszelvényre fémekre milyen festék van ami ütés és kopásálló?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem zártszelvényre fémekre milyen festékek vannak amik ütés és kopásállóak és megfizethető az áruk? Az akril az nagyon sérülékeny szerintem, legalább is amivel találkoztam idáig azok sérülékenyek voltak! Azért kellene kopás ütéssálló mert előfordul hogy fém verődik a zártszelvényhez vagy más és nem akarom hogy hamar lejöjjön le űtődjön a festés szóval ellenállónak kellene lenni-e! Ami még fontos olyan eljárás kellene amit itthon is megtudok csinálni!
2015. aug. 13. 14:58
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:

Ilyen szintű ellenálló festéket szerintem nem nagyon fogsz találni elérhető áron (bár ezt nem tudom pontossan behatárolni)

Esetleg egy porfestő műhelyt megkérdezhetnél ez ügyben.

2015. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha nem tudom senki semmit se ajánlani akkor igen az lesz azért köszi!
2015. aug. 13. 15:12
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy az is jó lenne ha az akril festéket be vonni vagy lefújni valami réteggel ami megvédi bár nem tudom hogy ilyen létezik-e?!
2015. aug. 13. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Kétkomponensű műgyantás,úgynevezett platófesték. Bár ez nem az az árkategória,mikor bemész egy festékboltba,és leveszed az első,kezed ügyébe akadót. Viszont a szinterezésnél tutti többet ér.
2015. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a festést kell bevonni, hanem alá kell alapozni. Van egy olyasmi festék, ami felhordás után egy kissé rücskös, gumírozott hatású felületet eredményez, autóknál is használják azokon a helyeken, ahol a karosszériát kavicsfelverődés ellen akarják megvédeni. Erre van ráfújva utána a fedőréteg a kívánt színnel. Nem tudom a nevét, de szerintem bármelyik festékboltban mg tudják mondani mi ez az anyag.
2015. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kétkomponensű festéket vegyél, az ha megköt akkor nagyon időtálló lesz.

az ára? háát nem olcsó az biztos, kb 2x annyi mint a zománc festékek ára, és nehezen beszerezhetőbb, de még mindig olcsóbb mint a porfestés.

2015. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom a valaszokat utana kerdezek ezeknek!
2015. aug. 15. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!