Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vettem egy Legrand villanykapc...

Vettem egy Legrand villanykapcsolót fali lámpához, aminek konnektorról szeretnék feszültséget adni, egy fázis és egy elmenő csatlakozó van. Fázis egyértelműen a konnektorból fázis, a másik végére a nulla?

Figyelt kérdés
Fázis mellé kapcsolóban villanykapcsoló vezeték egyik vége, a nullához a másik. No most levágta folyamatosan a kismegszakítót, próbáltam minden fajta kötést, egyféleképpen ahogy felnyomtam, égett is a villany, de ha le akartam kapcsolni, azonnal levágta a kismegszakítót. Próbáltam másik lámpát, ugyanez... egy régi kapcsolóval is próbáltam, világított, majd szintén levágta lekapcsolásnál. Mi lehet a probléma?
2015. aug. 18. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg lerajzolnád az elektromos kapcsolást, jobban megértenénk. Láthatóan a szabatos műszaki leírás nem az erősséged.
2015. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nullát csak át kell vinni mellette, sehová sem kell bekötni. Így a leírás alapján váltókapcsolót vettél, és amikor világított akkor az égőnek adtad a fázis, amikor meg átkapcsoltak akkor a nullára.

Szerintem dobd ki a kapcsolót, szerintem annyi kontaktnak, ha rövidrezártad. (biztos működik még, de én már nem építeném be.

2015. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a nullát sehova nem kötöd, a kapcsolóval csak a fázist szakítod meg
2015. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ge ci :"DDDD ez kapcsolható zárlatot csinált :DDDDDDDDDDDDDDDDD
2015. aug. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd abba amit csinálsz és hívj villanyszerelőt ha nem tudod mit csinálsz :D
2015. aug. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
amúgy meg a kapcsoló csak a fázist kapcsolja a nulla egyből megy a lámpához a konnektorból
2015. aug. 20. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Már ha 101-est vett, azaz egysarkút. Ach ja... :D Ez az ország a mindenhez értők országa. Nagy hülyékkel teli országok azok, ahol szakbarbárokat nevelnek, s lenézően tekintek mindegyikre, de mi meg a ló másik oldala vagyunk.

Magam ellen beszélek, s a villanyszerelőket rövidítem most meg ezzel, de téged meg lehet, hogy megmentelek, ha egyszer ennyire kitartónak tűnsz.

Egy dugaljban van fázis, s van nulla, s jobb esetben még földelés is. Az esetet nem tudom, mert teljesen érthetetlen amit írtál, legalább vázolni tudnád a helyzetet, ehhez nem kell diploma...

Fázist megkapja a kapcsoló, oda kötöd, ahol az L jelölés van, majd a lámpához vezető vezeték vagy kábel barna esetleg fekete vezetékét a kapcsoló másik bekötési pontjára kötöd, semmi mást nem kötsz a kapcsolóba! Majd a lámpához vezető vezeték vagy kábel kék erét a dugaljba kötöd a kék vezeték mellé (egy dugaljban ált. két vezetéknek van helye egy csavar alatt, szóval nem ám másik csavar alá teszed) majd a zöld-sárga vezetéket a zöld-sárga mellé. Szinte biztos vagyok benne, hogy összeégett a záróérintkező a kapcsolóban, de azért meglehet próbálni, hátha nem. Ha váltókapcsoló nem gond, azt is belehet kötni egysarkúnak, ugyanígy járj el, fázis a dugaljból az L pontra, s barna vagy fekete vezeték a lámpától a kapcsoló 2 kötési pontjára, teljesen mind1 ez esetben, hogy melyik másikra. Ha 1 sarkú akkor az L-nek kell felül lennie, úgy áll magyar szokás szerint helyesen, ha váltó, akkor ki kell próbálnod, hogy áll helyesen. Minden esetben kapcsold le a főbiztosítékot, soha ne érintsd a szerelvényeket áram alatt, mindaddig, míg nem került be a kapcsoló, a dugalj a szerelvénydobozba s nem tetted rá a keretet, billentyűzetet, deknit.

2015. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha nem nyúlnál olyan veszélyes dologhoz, amihez sík hülye vagy!
2015. dec. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!