Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehet egy nagyobb...

TSkull kérdése:

Mivel lehet egy nagyobb fakeretet plafonba/falra rögzíteni?

Figyelt kérdés

Van egy nagyobb lámpám üveggel benne, és elég nehéz az egész. Plafonba akarom rögzíteni, de nem igazán értem a mikéntjét. A tippniben soha nem bíztam, és az az igazság, hogy eddig akárhányszor dolgoztam vele, mindig rossz lett. Vagy nem tudtam eléggé beütni, vagy nem fogott az egész.

Úgy érzem, hogy nekem ezek a téglafalhoz való rögzítések meghaladják a képességeimet.



#plafon #rögzítés #csavasrozás
2015. szept. 21. 12:01
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:
A falfúrás/tipli/csavar pedig a legkézenfekvőbb hozzá. Ha jól van minden méret összeválogatva és csinálva az nagyon erős. Máaik lehetőség fúrás/tipli/csavar de egy tartósint tenni fel aminek az ellendarabja ráakad.
2015. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

El kell találni a jó minőségű és megfelelő hosszúságú tiplit és a bele való csavart és akkor tényleg erősen fogja tartani.

Célszerű előtte kifúrni egy vastag fadarabot, (vagy akár keresni a házon egy olyan részt, amibe nyugodtan belefúrhatsz próbaképp) és abban próbálgatni a megfelelő méretű tiplit.

Szerintem az az igazi, amikor gumikalapáccsal tudod csak beleütni a tiplit. (persze ügyelve, hogy előtte már csináltál vele próbát.)

2015. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt már rá példa, hogy fogast meg mi egy s mást raktam fel falra, és mindig úgy választottam a tiplit, hogy kicsit nehezen menjen be, vagyis ütövetge, de az utolsó centin mindig elakad, mindegy milyen mélyre fúrok, és ütögetés közben pedig eldeformálódik, és nem megy be.
2015. szept. 22. 06:05
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

Akkor nem megy bele a tipli ha még kicsit keskeny a furat, amúgy a tiplinek nagyon nehezen sem kell belemenni mert nem attól lesz erős. Hanem a csavar szétfeszíti majd a tiplit. Nézd meg a kezedben csavarj bele tiplibe egy csavart és látni fogod mennyire szétnyomja, szóval erős az.


Ha nem megy bele ott van több lehetőség. Ha 1/3-a még kilóg akkor csőrös fogóval vedd ki, de a vakolatra vigyázva, azt ne cincáljuk szét, lehet kicsit forgatni egyenesen húzogatni. Utána járasd át a furatban a fúrót, lehet kicsit mozgatni is de párhuzamosan a furattal. Majd porszívózd ki a port, vagy egy hosszú csavar menetével húzogasd ki amennyit tudsz. Hajszálnyi maradhat.


Ha kicsi lóg ki épp csak 2-3-4 mm akkor fogd a csavarját és illeszd bele, fordíts rajta kb kettőt hogy a legszélét megtartsa, majd egyenesen és finoman üsd be kalapáccsal a tiplit amíg szintben lesz. Fontos hogy csak annyit csavarj bele hogy még ne feszítse a furatot de a tiplit már fogja a menet. Szépen be fog menni.


A furat meg olyan legyen ha ideális, hogy kalapáccsal szépen bele lehessen ütni, bikázni nem kell mert akkor úgyis elhajlik a tipli. De ha kézzel szépen bele tudod nyomni az is megfelelő mert ha beleillik a csavar az kifeszíti. Ha vacak a fal és kitágult akármennyire is óvatosan fúrtál lehet a tiplinek körbe faszálkákat tenni mintegy kitöltésnek.


A fúrás meg odafigyelve! Sose bikázd a fúrást mert mellémegy. Mindig finoman indítsd hogy a felrajzolt kereszt közepén induljon el a lyuk. Ez az eleje lehet egész lassú forgással is, lényeg hogy szépen középen legyen a külső perem. Utána meg közepes fordulattal, hogy még ne szaladjon mellé. Aztán meg a falat is ki kell tapasztalni mert ha omlós a vakolat akkor szinte kézben tartjuk egyenesben. A fúróra csak akkor támaszkodj rá ha már érzed hogy a téglában van és több erő kell neki, itt lehet nyomatni ha kell mert a vakolásban könnyebben futhat félre. De a téglánál is tartsd egyenesen bikázás közben is.


Na ennyi jutott hirtelen eszembe. De ezzel boldogulsz.

2015. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2015. szept. 22. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!