Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vegyestüzelésű kazán + puffert...

Vegyestüzelésű kazán + puffertartály Milyet, mekkorát, mi az ideális párosítás? Fűtőszál kell a pufferba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Összesen kb. 90 négyzetméter helységet szeretnék kifűteni radiátorokkal. Én egy 30kw-os vegyestüzelésű kazán illetve egy 1000 literes puffertartály párosításra gondoltam. Szerintetek megfelelő párosítás? Lemez vagy öntöttvas kazánt vegyek?


2015. okt. 1. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Igen. De ha jó a ház hőszigetelése, elég a hétötvenes puffer is.

Az öntöttvas kazán jó, hogy jobb, na de drágább is. Az öntöttvas kazánok széntüzelésre készültek, nagy kéntartalmú, jó salakos barnaszénre. Az egy lemezkazánt gyorsan kivégez. Ma gyakorlatilag mindenki fával fűt. A gyakorlatban, értelmes használat mellett, egy jó minőségű lemezkazán is kiszolgál harminc évet. Mondom: egy jó minőségű.

2015. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem valami olyasmit magyaráztak a boltban, hogy a visszatérő hideg??? víz könnyebben elrepeszti az öntöttvas kazánt. Mindkettőnek van előnye és hátránya is.
2015. okt. 1. 20:46
 3/6 A kérdező kommentje:
Puffertartályból létezik olyan ami fogyasztható meleg vizet is állít elő??
2015. okt. 1. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
puffertartályból sokféle van, körbe kell nézni. igen, a kazán visszatérőjét ilyenkor(egyik kazánnál sem) nem engedik alacsonyra, mert a füstgázból is kicsapódik a sok kátrány ilyenkor, ezért van közbe egy 3 utas szelep. a puffer méretezést pedig írd be a googlibe, és megfogod találni a méretezését.
2015. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

"Igen. De ha jó a ház hőszigetelése, elég a hétötvenes puffer is."


Látom, te aztán marhára értesz hozzá!

2015. okt. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Én 200 négyzetmétert fűtök akkora kazánnal, kicsit túlgondoltad szerintem. Első neki futásra 20 kw kazán nézegess ahhoz illik egy ekkora tároló. Létezik kombinált puffer is amiben egy HMV tároló is van ebben az esetben megoldható a melegvíz előállítás is. Fűtőszál nem minden esetben kell, ha lakóházról beszélünk nem feltétlen kell, mivel ott laksz, fél nap alatt nem fog elfagyni neked, de mi van ha sielni utaztok el? Az öntött vas hosszabb élettartamú, már ha minőségit veszel, nem a török gagyit. A háromjáratú minden kazánhoz hasznos dolog, segít meghosszabbítani a kazán élettartamát.

Mielőtt nekifogsz vásárolgatni kérdezz meg egy szakembert is, ne hasraütére válassz pláne ne az itteni szakik tanácsai alapján!

2015. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!