Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen szalagfűrészt vegyek?

Milyen szalagfűrészt vegyek?

Figyelt kérdés

Nem volt még szalagfűrészem, nem értek hozzá. Mire figyeljek oda a vásárlásnál? Elég sok eladó használt fűrészt látok. Ezeknek mi bajuk lehet?


Jelenleg elsősorban ahhoz kellene, hogy 10-15 cm-es deszkákat is tudjak készíteni, de később nem ártana, ha tűzifát is tudnék vele darabolni.


Kb 150 ezer Ft-ot szánnék rá.


2015. okt. 21. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Mármint rönköt akarsz deszkának felvágni? Akkor felejtsd el a szalagfűrészt. Neked gatter kell, de azt viszont nem dobálnak két fillérért, valamint tudni kell kezelni. Bármennyi deszka is kell neked, vágasd fel egy gatterossal a fádat, vagy vedd meg a deszkát méretre
2015. okt. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem. 5x15-ös pallót szeretnék tudni élére állítva hosszában vágni, illetve méteres hosszú tűzifa rönköt keresztbe.
2015. okt. 22. 08:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Hosszában max gatter tudsz vágni még mindig, viszont keresztben nem.

Szóval ez így két gépes dolog. Összegben a közelében sem vagy. Szóval nem tudom mekkora a fűz amit keresztben akarsz vágni, de ha nem nagy és a mennyiség sem sok, akkor vegyél egy körfűrészt, vagy láncfűrészt. A többit meg gatterossal csináltasd

2015. okt. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

hat a gatter az teljesen mas vilag a favagasban!" mert nem mindegy hogy berfureszeles vagy haszon vagas illetve az anyagi raforditas befektetes!

mivel elire allitva kb 15cm-t is szeretnel vele fureszelni igy jobban 380w-os 2,2kw-os motorja legyen meg,hogy meg legyen a motor kello ereje. a kerek atmero az fontos hogy minel nagyobb legyen bizonyos kereteken belul. pl 600-as az azt jelenti hogy a kerek atmeroje 600mm,nem pedig azt hogy hany cm-es fat lehet max vagni vele. ha 220w-os geprol beszelunk akkor max 500-as nagysagu a jo mert a 600-ast nem birja el 1fazisu motor. kevesebb hasznalatra max kb 30cm atmeroju kereszt vagasra pl tuzifa meg alkalmas. de nagyon fugyelni kell kis atmeroju kereknel a jo leszabajozasra es a fureszlap vastagsagara. ha ezek kozul barmejuk nem idealis azonnal szaggassa a fureszlapokat. ha van 3fazis aram,akkor 60-ast javaslok vagy nagyobbat. mert azzal hazilag is nagyon sokmindent meg lehet vele valositani. tuzifat keresztvagast konyebben lehet vagni es nem igenyel nagy precizitast mint gepben fureszlapban,de figyelemben igen!! a hosszvagas az mar pontosabb gepbeallitast jobb elezesu foghajtogatasu fureszlapot igenyel nem beszelve a tudasrol gyakorlatrol. de kis kezugyesseggel figyelemmel teljesen kivitelezheto!! ronk hoszvagast is lehet vele csinalni bizonyos kereteken belul. az nem igaz hogy ronkot hoszba csak gatterrel lehet vagni!!!!

2015. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Arra még nem kaptam választ, hogy mire figyeljek oda egy használt gép vásárlásakor? Milyen hibái lehetnek? Mit nézzek meg rajta?

2015. okt. 25. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es próbáltál már vágni bármit is szalagfűrésszel hosszában? Egyszerűen nem olyan a technológia, hogy minőségi munkát lehessen csinálni vele. Tök mindegy milyen az a fűrész.


Kérdező, arra figyelj, hogy mindenképpen legyen kipróbálható, a váz legyen erős, ne hajoljon meg, a kerekek legyenek rendesen leszabályozva, a motor pedig legyen rendben.

2015. okt. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

hmm probaltam. 24eve foglalkozom faval,annak tobbfele teruleten. 16evet szalagfuresszel vandorfureszeskent,90%-ban epuletfat vagtam. elso kb 3evet szabadkezbol vezeto mellett. de megelegeltem a cipekedest,es utana 2x6m-es sinrendszerrel ronkolo kocsikkal dolgoztam. 2evet gatteroskent dolgoztam. 1,5evet eur raklapot gyartottam. jelenleg szerszamnyelet gyartok es mas faipari munkakat kivitelezek.

ezt csak telyekoztataskent irtam le,nem azert hogy bizonytsak itt barmit is es hogy el hidd!!!


vasarlasnal viszont valoban a motor megfelelo teljesitmenyet,hogy a gep szerkezetileg eros es egybe legyen,a furesz egyenletesen szepen fusson rajta,ezeket erdemes figyelni.

2015. okt. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!