Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nagy baj ha laminált padló...

Nagy baj ha laminált padló alatt csak a régi padlószőnyeg marad?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképp érdemes venni gyári alátét fóliát?

2015. nov. 6. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azért tennék alá alátétfóliát. Szerintem nem olyan drága dolog. De igazság szerint, ha nincs szétkopva a padlószőnyeg, tehát egyenletes a felülete, akkor nem okoz gondot, ha kimarad az alátétfólia.
2015. nov. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az alátétfóliának lényegében az a feldata, hogy ne kopogjon nagyon a padló, de semmi különös funkciója nincs. Szóval nem lesz gond, ha kimarad. Ettől függetlenül, én inkább tennék alá.
2015. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fateromék padlószőnyegre tették. Nem tünt fel míg nem mondta
2015. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem drága, polifoam 2mm-es négyzetmétere kb 100ft.

sztm ez elhanyagolható összeg.

viszont nem muszáj rakni, mert az csak a a zajcsillapításra szolgál.

párazáró fóliát viszont nem csak ajánlott, de kötelező rakni minden felületre.

függetlenül attól hogy padlószőnyegre kerül a parketta.

2015. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt a párazáró fóliát elmagyarázhatnád.


Nem mondom, hogy nem kell, csak én még soha az életben nem raktam laminált padló alá párazáró fóliát, pedig jó pár helyiséget megcsináltam. Van, ami már 15 éves és semmi baja.


Úgy látom értelmét, ha alulról érkező párát szeretnék fékezni vele, de ez csak akkor kerülhet szóba, ha frissen van betonozva, mert az kb egy évig simán nyomhat ki magából párát. De egy padlószőnyeg nem hiszem, hogy annyira párologtatna akármit is, hogy tönkretenné a padlót.


Én csak régi betonra, padlószőnyegre raktam eddig laminált padlót, és eszembe sem jutott a párazáró.


Utána olvastam, de vagy nem írják le, hogy miért is lenne rá szükség, vagy csak az egy évnél fiatalabb betonra írja, hogy szükséges.

2015. nov. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!