Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyiket egyszerűbb letenni....

Melyiket egyszerűbb letenni. Padlószőnyeg vagy laminált parketta?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk jók az ilyenben, de szakember számunkra megfizethetetlen.

2012. jún. 21. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

ne ilyedj meg...


padlószőnyeg..leteríted szegély stb ennyi..


laminált padló:ha dominóztál már életedeben akkor menni fog...kis sín belecsúsztatod a másikat..tavaly nyáron raktam le először én is szakemberre akartam bízni majd mikor mondta h 10négyzetméter minimum 30 akkor azt mondtam nem..vettem hozzá lerakó szettet(ez sem fontos)gumikalapácsot meg 1 10 vonalzót..ha van otthon legalább 1 kézifűrész(dekopír esetleg) meg 1 kis barkácsolási ked akkor menni fog..gyerekjáték..


hosszú és rövid oldalán is sín van abba kell belecsúsztatni a következőt...technikája h kicsit meg kell emelni az előzőt 30fokban kb utána mögé csúsztatni...kis fadarab(szettben van) kalapáccsal összeütögetni jöhet a következő..az utolsót lemérni szabni majd ha kb a fele megmaradt akkor azzal kezdeni a kövi sort ha nem akkor levágni 1 felet h kötésben legyen(mint a tégla)..szegély sem bonyolult ahhoz kicsit fúrni kell

2012. jún. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
ijedj akartam írni
2012. jún. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kolléga úr leírta a "barkács" módszert... van, akinek így is jó.


Egyébként tényleg nem bonyolult dolog, de van pár dolog, amit "illik" megcsinálni.


Ha padlószőnyegben gondolkodsz, akkor normálisabb helyeken az aljzat kiegyenlítésével kezdik. Nagyon jó, viszonylag gyorsan száradó, önterülő aljzatkiegyenlítők vannak már, amivel kezdőként is sikeres lehetsz.

Az sem baj, ha a padlószőnyeget nem csak "leb@szod" a padlóra, illik rendesen beszabni, és leragasztani.


A laminált lapok jobban viselik az aljzat egyenetlenségeit, de 1-2mm-nél nagyobb eltérés, kráterek, kiálló kavics, stb. pillanatok alatt tönkreteszi a munkádat (meg a padlót), az aljazatkiegyenlítés itt sem árthat. Jobb helyeken nem feledkeznek meg a laminált parketta alá megfelelő szivacs-alátétet tenni, amivel a aljzat miliméteres egyenetlenségeit kompenzálják (ha nem "tökéletesen sima" az aljzat, akkor terhelés hatására a parketta megfeszülhet, a laminált felület berepedezhet).

Szintén érdemes odafigyelni (főleg változó páratartalmú helységekben) arra, hogy ne rakjuk a parkettát közvetlenül a falhoz szorítva, "illik" legalább 4-5mm hézagot hagyni a fal és a parketta széle között. Bár a laminált parketták nem "mozognak" annyit, mint pl. egy szalagparketta, ám ettől még simán púposodhat esős időben egy "ütközésig" rakott padló. (rosszabb esetben nem púposodik, hanem eltolja a válaszfalat). Ezeket a "dilatációs hézagokat" a szegőléc szépen el tudja takarni.

2012. jún. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Angliában élünk, úgyhogy elég magas általában a páratartalom. Viszont az új lakásban nem tudom ez mennyire lesz jelen. 9. emeleti lakás, talán nem lesz annyira hideg lakás, mint a mostani. Vagy akkor jobb lenne a padlószőnyeg? Azt néztem, hogy tenni kell alá szivacsot, meg valami fóliát is írt az ikea honlapja. Egy oldalon meg valami ékekről beszélt a pasi, de azt pl. az se tudom mi....
2012. jún. 22. 07:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, meg még egy kérdés. Ha költözünk, akkor fel lehet szedni majd a parkettát és használni máshol (már ami nem lett darabolva) vagy akkor az már nem lesz jó?
2012. jún. 22. 07:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Parketta. Egyszerűbb, könnyebb tisztán tartani.

Nekem volt mindkettő, és tény, hogy jobban néz ki a padlószőnyeg, de ha arra kiöntesz valamit, vagy rálépsz koszos cipővel, vagy csak állandóan tele van az ember hajával, lehetetlen kitisztítani rendesen. Amikor a páromnál laktam, neki volt, és még mellé egy jó büdös pulija is, aki ugyan nem jöhetett be a szobájába, de mégis mindig besurrant, ráfeküdt a szőnyegre, a seggét húzta rajta végig... Undorító szaga volt. A padlószőnyeg olyannal való, aki rendszeresen tudja takarítani, nincs állata, és tisztaságmániás. Minden más esetben parkettát ajánlok.


Mi is szakértelem nélkül raktuk le ebbe az új lakásba. Kell egy dekopír fűrész, pár speckó vonalzó, és odafigyelés. Egy téglalap, vagy négyzet alakú szobába nem nehéz lerakni, viszont ahol már más alakja van, az nehezebb, de kivitelezhető. Az a lényeg, hogy mindig a szoba végében kezdjétek, és ami egy sornak a vége, azzal folytassátok a következőben. Így nincs pazarlás. Tehát mondjuk egy kicsi szobát vegyünk, kifér 4 darab parketta, és az 5.-be bele kell vágni. A következő sorba, az 5.-ik belevágott parkettát tegyétek le először. És nagyon fontos, hogy egy ilyen szivacsféle anyagok vegyetek alá. Ez szigetel is, meg ha esetleg nem egyenletes a talaj, akkor kitölti. Mi ketten 40 nm-t parkettáztunk le 2 nap alatt, és nagyon szép lett.

2012. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok padlószőnyeget, mert van egy kúszó babám, csak félek, hogy ebben a párás időben nem jó a parketta.

Ezt is írja, hogy a szivacs mellett még ilyet is le kell tenni:

[link]


Ez mire kell és a szivacs alá kell rakni?

2012. jún. 22. 11:16
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

elnézést kérem éjfél körül 1-2 dolog kimaradt valóban...


nekünk ki1enlítés nem kellett viszont mi is raktunk alá hőtükrös szivacsot többet és mint a háló melegebb is és a kiegyenlítést is megoldhatja...dilatációs rés természetesen volt kis zacskó kis ékek a végén kiszed...hát ha költözöl viheted de akkor vegyél többet mert tuti nem fog stimmelni és max az egész lapokat tudod elhasználni ami vágva volt annak lehet h csak kis %át

2012. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

[link]


erről beszéltem


még max ilyet lehet de ez felesleges


[link]


1ébként vki simán alatta hagyja a régi padlószőnyeget és úgy is jó...szakemberre költeni hülyeség...

2012. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs padlószőnyeg alatta és ha költözünk innen, akkor így is úgy is fel kell szednünk, ez itt így működik.:S
2012. jún. 22. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!