Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy működik a torziós rugó?

Tamas2000 kérdése:

Hogy működik a torziós rugó?

Figyelt kérdés
Nagy méretben akarok RC tankot csinálni de nem tudom hogy müködik a torziós rugó és hogy kell összeszerelni. És hogy van az hogy menetközben domboknál fel le jár de ha meg nem mozog vagy sik területen megy akkor meg megsem mocan?

2015. nov. 15. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok francia kocsikban van torziós hátsó rugózás.

Az alapja az hogy fogsz egy erős vasrudat, egyik végét lefixálod,míg a másik végét csavarod meg a saját tengelye körül.


https://www.youtube.com/watch?v=N0er504EFMQ

2015. nov. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont úgy működik mint a normál spirál rugó. Ha egy rugóból kivágsz egy kis darabot, úgy működik mint a torziós rugó.
2015. nov. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm már csak azt nem tudom(lehet hogy hülye kérdés) hogy a tankoknál hogy tartja meg, hogy szinte megse mozdul a felfügesztés de amikor mozog a legkisebb gödörre vagy dombra reagál azzal hogy elmozdol(fel és le)ezt nem értem?
2015. nov. 15. 09:33
 4/5 anonim ***** válasza:

A harckocsiknál álló helyzetben is van elmozdulása a felfüggesztésnek a nyugalmi helyzethez képest. Ha láttál már ilyet, nézd csak meg: ahogy leteszed a földre, összeül, ha felemeled, először kirugózik, úgy emelkedik csak fel a lánctalp. Az álló harckocsit meg is tudod rugóztatni: kicsit megnyomod a tetejét, berugózik, majd visszaáll alaphelyzetbe.

A jármű tömege valamekkora berugózást ad a rugóknak, így tudják mindkét irányban követni az egyenetlenségeket (bizonyos határokon belül). De ez ugyanaz, mint az autók, motorok, kerékpárok futóműve: az autó kereke is egy darabig a földön marad, mikor elkezded emelni.

2015. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

És mia annak az oka hogy vissza áll alaphelyzetbe?

Én szerintem de a válaszban is az lesz hogy a rugó, ha igaz akkor a tank súlyához képes meg a felfügesztéshez képest milyen rogót kell hasznélni?

2015. nov. 21. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!