Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üvegből vagy plexiből lenne...

Üvegből vagy plexiből lenne érdemesebb ajtót készíteni egy polcra?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen Jysk-es polcom itthon, amin a makettjeimet tárolom.

[link]

Szeretném a portól megóvni őket, így kellene valami ajtó rá. Plexi vagy üveg lenne jó, hogy látni is lehessen "műveimet".

Melyik lenne a jobb választás? 1 vagy 2 szárnyas kivitelt kellene csinálni rá? Szerintetek ez megoldható házilag? Mi kell hozzá, az üvegen/plexin kívül?


Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat.



2015. nov. 17. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

átlátszóság és kopásállóság szempontjából az üvegre szavaznék.

Azonban azt házilag elég macerás megmunkálni. Esetleg legyártatnám az üvegkalmárnál.

kell rá ragasztani két zsanért, és nem baj, ha edzett üveg.

2015. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.


Közben eszembe jutott még egy ötlet, ami talán egyszerűbben megvalósítható.

Lehet kapni ilyen vezetősíneket: [link]

Mi lenne, ha ilyet ragasztanék az alsó és a felső polcra, és ebben csúszna 2 üveglap egymás előtt?

A gond az, hogy a polc 190cm magas. Ilyen magasan 2 kb 45-50 centis üveglapcsík nem lesz túl könnyen elpattanó dolog? Milyen vastag üveget kellene ehhez választani?

2015. nov. 17. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Huha nem tudom jo ötlet e az üveg de ha azt szeretnél akkor csak biztonsági üveget ami ha törik apzo darabokra törik és nem lesznek nagy veszélyes darabok. De ha van gyerek vagy házikedvenc akkor nem javaslom az üveget.
2015. nov. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem bevált a plexi. Húztam rá egy réteg átlátszó öntapadós fóliát, így nem karcolódik. Én egyébként a súlya miatt döntöttem a plexi mellett.
2015. nov. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ekkora üveglapnak elég nagy a súlya, így nehéz lesz húzni, ráadásul keskeny és magas, ami miatt inkább csak ferdülni és befeszülni fog, ha nem jó helyen van a nyitó.

inkább plexi vagy más műanyag, azt tudod fóliával védeni. az üveg szebb és jobb, de azt csak biztonságit, és csak "gyárilag" lehet megmunkáni a zsanér rögzítést. a biztonságit meg amúgy is gyártatni kell. de szebb és jobb lenne.

2015. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:

Plexi bemattul inkább üveg, ezeket üveggel szokták. Lehet is kapni üveg ajtós szekrényeket. Ebbe való edzett üveget lehet vágatni, és vannak hozzá 'bútor szerelvények'. A tolóajtós megoldás ilyen magas alkatnál felejtős, tényleg nem fog jól működni.


Így keress rá:

bútor üveg

bútor üveg szerelvény

bútor üveg rögzítő

bútor üveg fogantyú

bútor üveg vasalat


[link]


Amúgy ha bemész egy konyhabútor üzletbe szinte biztosan megkapsz mindent hozzá, levágják az üveget is és több féle üvegből választhatsz. "Tejfehér átlátszó" zöldes kékes színű ilyen-olyan.

2015. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
2015. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
2015. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!